Paskelbti LRT „Metų apdovanojimų“ laimėtojai

AutoriusJP
FotoLRT
„The Roop“.

LRT TELEVIZIJA 2021-uosius metus pradėjo nuo LRT Metų apdovanojimų ceremonijos, kurios metu buvo pagerbtos asmenybės, darbai, iniciatyvos ir organizacijos įkvėpusios mus visus 2020-aisiais metais ir padėjusios Lietuvai augti ir tobulėti. Iškilmingą apdovanojimų ceremoniją vedė TV ir radijo laidų vedėja Lavija Šurnaitė ir TV ir radijo laidų vedėjas Ignas Andriukevičius.

„Šioje sudėtingoje pandemijos situacijoje LRT, kaip visuomeninio transliuotojo, misija yra ne tik nenutrūkstamai būti šalia jūsų ir suteikti svarbiausią informaciją, tačiau taip pat priminti ką įkvepiančio ir gero turėjome šiais metais, kokią ateities Lietuvą kuriame mes visi.

Balsavimo komisijai nebuvo lengva išrinkti tuos vienintelius, nes visi darbai buvo išskirtiniai. Šiais metais išryškėjo daug pilietinių iniciatyvų, kurios būrė ir mus vienijo bendram tikslui. Taip pat turime daug ryškių, mus įkvepiančių asmenybių ir puikią lyderystę parodžiusių organizacijų.“ – LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT Metų apdovanojimų darbo grupė, kurią šiais metai sudarė skirtingų sričių žurnalistai, visus metus stebėjo svarbius ir labiausiai Lietuvą auginančius įvykius ir asmenybes ir išskyrė kiekvienoje nominacijoje po 3 pretendentus. Kas tapo LRT Metų apdovanojimų laimėtojais nulėmė komisijos ir LRT.lt lankytojų balsai (50 ir 50 proc.).

Susipažinkite su LRT Metų apdovanojimų 2020 laimėtojais:

G. Masteikaitė.
Metų asmenybė Žmogus, iš kurio mokomės, asmenybė, įkvėpusi augti ir mus
Gintarė Masteikaitė Lietuvos šokio informacijos centro vadovė Gintarė Masteikaitė apdovanojimui nominuojama už lyderystę sunkiu kultūrai metu, nevyriausybinio kultūros sektoriaus sutelkimą, oraus dialogo su valstybe moderavimą ir už aktyvų rūpinimąsi nevyriausybinėmis scenos meno organizacijomis per koronaviruso pandemiją ir už Lietuvos populiarinimą su šokiu susijusiose kelionėse, scenos menų festivaliuose, mugėse ir kituose darbiniuose susitikimuose.
„The Roop“.
Metų ambasadorius Žmogus, kolektyvas ar organizacija, labiausiai garsinusi Lietuvos vardą pasaulyje
„The Roop“ Lietuviškosios „Eurovizijos“ laimėtojai, grupė „The Roop“, dėl pandemijos netekę galimybės užlipti ant pagrindinės konkurso scenos, tačiau tapę „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais, triumfavo įvairiuose gerbėjų, tinklaraštininkų konkursuose bei buvo pripažinti favoritais skirtingų šalių muzikos ekspertų. Grupė apdovanojimui nominuojama už tai, kad sužadino „Eurovizijos“ svajonę, kad jų daina bei šokis pasklido po pasaulį, garsindami Lietuvos vardą.
„Thermo Fisher Scientific“.
Metų verslo lyderystė Verslo atstovas, įmonė ar organizacija, tapusi pavyzdžiu kitiems
„Thermo Fisher Scientific“ Lietuvos biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ viena pirmųjų stojo į kovą prieš naujojo koronaviruso jo sukeliamą ligą COVID-19 ir jau kovą pradėjo gaminti bei tiekti komponentus testams, skirtiems nustatyti infekciją. Šie testai yra tiekiami ir Lietuvos laboratorijoms, ir eksportuojami po visą pasaulį. Taip pat bendrovės Vilniaus padalinys gamina reagentus, kurie yra naudojami kuriant ir gaminant naujo tipo vakcinas nuo viruso, kurių taip laukia visas pasaulis.
Arvydas Laurinavičius su komanda.
Metų atradimas Mokslo, technologijų ar inovacijų žmogus, kolektyvas, nustebinęs netikėta idėja ar atradimu
Arvydas Laurinavičius su komanda Vilniaus universiteto profesoriaus, daktaro, Santaros klinikų filialo Valstybinio patologijos centro direktoriaus Arvydo Laurinavičiaus ir jo kolegų darbai atveria naujas galimybes tiek pacientams, tiek gydytojams. Laurinavičius su komanda apdovanojimui nominuojamas už tai, kad sukūrė skaitmeninės patologijos metodą, kuris padeda tiksliau prognozuoti vėžinių susirgimų eigą. Metodas, naudojant dirbtinį intelektą, leidžia įvertinti žmogaus akimi nematomus ligos požymius ir pranoksta dabar naudojamus klinikinius bei patologijos kriterijus. Profesorius Arvydas Laurinavičius, kurdamas šį metodą, į komandą subūrė skirtingų sričių specialistus: patologus, doktorantus, bioinformatikus, genetikus, duomenų mokslininkus, vaizdo analizės specialistus. Jų publikacijos gausiai cituojamos pasaulyje.
A. Gelūnas.
Metų kultūros reiškinys Kultūros asmenybė, kolektyvas ar organizacija, kurios darbas šiemet tapo reiškiniu
Arūnas Gelūnas Ilgus metus Vilniaus centre stovėję apleisti Radvilų rūmai pradėti gaivinti, kai Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi tapo Arūnas Gelūnas. Jis apdovanojimui nominuojamas už išmintingą rūmų prikėlimo procesą ir dovanotos Vladimiro Tarasovo kolekcijos atvėrimą visuomenei. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus planuoja visą šiuo metu apleistą istorinį kompleksą pritaikyti muziejinei veiklai. Arūnas Gelūnas tikisi visapusiškos rūmų regeneracijos ir sako, kad tam prireiks dar kelerių metų. Gelūnas pats kuravo pirmąją atsinaujinusio Radvilų rūmų dailės muziejaus parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ iš Vladimiro Tarasovo kolekcijos. Dauguma kūrinių taps nuolatine muziejaus ekspozicija.
Iniciatyva „Laisvės kelias“.
Metų pilietinė iniciatyva Žmogus, kolektyvas ar organizacija, kurios idėja sutelkė ir suvienijo mus bendram tikslui
Iniciatyva „Laisvės kelias“ Iniciatyva „Laisvės kelias“ apdovanojimui nominuojama už tai, kad Baltijos kelio dieną apie 50 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos sujungė į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Medininkų pasienio užkardos. Taip jie išreiškė palaikymą už demokratines permainas kovojantiems baltarusiams. Tuo pat metu žmonės susikibo rankomis ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, iniciatyva sulaukė palaikymo ir užsienyje. Socialiniuose tinkluose užgimusią „Laisvės kelio“ į Baltarusiją idėją įgyvendino „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas su komanda ir partneriais. Akcija buvo suorganizuota per 9 dienas.
A. Markevič.
Metų ateitis Jaunosios kartos žmogus, kolektyvas ar organizacija, savo talentu, ryžtu ir pasiekimais jau šiandien kurianti ateities Lietuvą
Artūras Markevič Mokytojas Artūras Markevičius į mokyklą atėjo per programą „Renkuosi mokyti!“, o sudėtingu COVID-19 pandemijos metu per labai trumpą laiką drauge su kitais mokyklos specialistais parengė unikalius nuotolinio ugdymo pamokų rinkinius. Taip pat apdovanojimui nominuojamas už tai, kad prisideda prie Vilniaus „šilo“ mokyklos ilgalaikių konsultacijų įstaigoms, ugdančioms vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Artūras Markevičius šiemet išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per LRT TELEVIZIJĄ – Nicolo Cage`o filmų restrospektyva

JP Redakcija

„Kalnapilio“ arenoje bus apdovanoti geriausi Panevėžio sportininkai ir treneriai

JP Redakcija

JAV prezidento inauguracija – tiesiogiai per LRT

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads