Vilniuje pasieniečiai sulaikė oro balionais iš Baltarusijos atgabentus ir sandėliuojamus kontrabandinius rūkalus – 7 000 pakelių cigarečių, įvertintų daugiau kaip 31 tūkst. eurų.
VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, tikrindami informaciją apie tikėtiną akcizais apmokestinamų prekių, atgabentų oro balionais, laikymą, sostinėje esančiame ūkiniame pastate aptiko didelį kiekį kontrabandinių cigarečių.
Pasieniečiams surengus pasalą, su įkalčiais buvo sulaikytas 49-erių Lietuvos pilietis, gyvenantis Vilniuje, Naujininkų seniūnijoje. Jo daržinėje tarp šiaudų VSAT pareigūnai rado penkis stačiakampio formos ryšulius, apvyniotus baltos ir žalsvos spalvos polietileno plėvele. Juose buvo 7 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokėti mokesčius, – per 31,2 tūkst. eurų.
Apžiūrėję patalpas, pasieniečiai aptiko oro baliono liekanas, o tai patvirtina turėtą informaciją, kad baltarusiški rūkalai į Lietuvą pateko būtent tokiu keliu.
Sulaikytasis, turintis nekilnojamojo turto ne tik Vilniuje, bet ir Šalčininkuose, teisėsaugai yra gerai žinomas – anksčiau jis jau buvo baustas už panašias veikas.
VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Po apklausos įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Sulaikytos cigaretės saugomos VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/jp-1.png)