Siekiant mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę statybos užbaigimo procese, šiemet įgyvendinta valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų rotacija, skiriant juos į statybos užbaigimo komisijas.
„Šios rotacijos esmė, kad statybos užbaigimo komisijos veikloje dalyvautų pareigūnai iš priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, kurios nėra statomo objekto teritorijoje. Ši veikla jau vykdoma nuo pavasario ir galima konstatuoti, kad šis sprendimas pasiteisino“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.
Pasak J. Targonsko, įvedus pareigūnų rotaciją, departamentas gauna mažiau skundų iš statybos užsakovų, rangovų ir gyventojų, nes statybos užbaigimo procesas vyksta skaidriau ir objektyviau. „Be to, suvienodintas inspektorių darbo krūvis, didėja jų kompetencija, tad saugesnė gali jaustis ir visuomenė“, – sako jis.
Dabar, dalyvaudami statybos užbaigimo komisijose, valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai važinėja po visą Lietuvą. Pareigūnas, statybų užbaigimo komisijos narys, iš anksto gauna statybos dokumentus, susipažįsta su projektu, įvertina priešgaisrinės saugos priemones, kurios turi būti įdiegtos pagal projektą, su komisijos pirmininku suderina datą, kada bus atliekamas patikrinimas, tuomet važiuoja į vietą ir tikrina, ar nėra neatitikimų teisės aktams priešgaisrinės saugos srityje. Esant poreikiui, jis gali paprašyti tarnybinės pagalbos iš kitos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, kurioje jis nedirba ir kurios teritorijoje nėra statomo objekto. Tuomet statybų užbaigimo komisijoje dalyvauja du valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai.
Šiuo metu šalyje rotacijos būdu statybos užbaigimo komisijose dalyvauja apie 80 valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektorių. Kiekvieną savaitę atliekama maždaug 20-25 statybos užbaigimo procesų.