Panevėžio miesto savivaldybėje vyko projekto „Saugūs vandenyje“ (angl. „Rowing4confidence“) pirmasis partnerių susitikimas, kurio metu su Liepojos miesto tarybos Sporto departamentu bei Daugpilio miesto savivaldybe pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
„Socialinė tema yra viena prioritetinių sričių, kuriai skiriame daug dėmesio, todėl norėdami mažinti socialiai jautrių žmonių atskirtį, ieškome įvairiausių sprendimų, veiklų jų užimtumui didinti. Drauge su kolegomis iš Liepojos ir Daugpilio įgyvendinamas projektas „Saugūs vandenyje“ orientuotas būtent į šią sritį, jis skirtas specialiuosius poreikius turintiems vaikams ir bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniams. Projekto įgyvendinimo metu atskirtį dėl socialinės padėties ar psichinės sveikatos būklės patiriantys jauni žmonės galės nemokamai treniruotis, išmokti saugaus elgesio vandenyje taisyklių, įgys ne tik bendravimo įgūdžių, bet ir pasitikėjimo savo jėgomis“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.
Įgyvendinant projektą 12 irklavimo trenerių dalyvaus specialiosios pedagogikos ir psichologijos mokymuose, po kurių vyks praktinės stažuotės. Daugiausia dėmesio bus skiriama naujos integruotos irklavimo ir plaukimo treniruočių programos kūrimui, kuri tikslinei grupei bus prieinama kiekvieną vasarą. Panevėžyje, Liepojoje ir Daugpilyje vyksiančiose „Irklavimo popietėse“ per 70 vaikų tobulins saugaus elgesio įgūdžius vandenyje, mokysis irklavimo Nevėžio upėje Panevėžyje, Baltijos jūroje Liepojoje ir Stropu ežere Daugpilyje. Vaikams bus surengti „Saugaus irklavimo savaitgaliai“ Liepojoje ir Daugpilyje, o Panevėžyje ketinama pradėti naują tradiciją, skirtą irklenčių ir baidarių regatai „Senvagės taurė“. Visi projekto partneriai įsigys užsiėmimams reikalingos įrangos – baidarių, irklenčių, specialių irklavimo priedų neįgaliesiems, irklų, gelbėjimosi liemenių, motorinių valčių. Taip pat Panevėžyje bus įrengtas valčių elingas su pagalbinėmis patalpomis.
Projektas „Saugūs vandenyje“ įgyvendinamas pagal 2021-2027 m. Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendra projekto vertė – šiek tiek daugiau nei 584 tūkst. 900 Eur, kurių didžiąją dalį – apie 80 proc. – sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Panevėžiui, kaip pagrindiniam projekto partneriui, skirta per 316 tūkst. Eur. Šis projektas turės būti įgyvendintas per 24 mėn.