Panevėžys: pasiekimai, inovacijos ir ateities vizija

AutoriusJPFotoGEDIMINAS KARTANAS

Panevėžys – miestas, kuris keičiasi, atsinaujina, modernėja. Panevėžio miesto savivaldybė kryptingai dirba tam, kad miestas būtų patogus, jaukus, patrauklus tiek vietos gyventojams, tiek svečiams.  Investuodama į pažangius sprendimus ir ambicingus projektus, Savivaldybė ne tik stiprina miesto infrastruktūrą, bet ir formuoja ateitį, kurioje dera inovacijos, tvarumas ir bendruomeniškumas.

„Investuodami į inovatyvius projektus, drauge kuriame aplinką, kurioje dera šiuolaikiniai sprendimai, tvarumas ir rūpestis kiekvienu gyventoju. Praėjusiais metais pelnyti prestižiniai apdovanojimai patvirtina, kad mūsų pasirinkta kryptis yra teisinga. Jie ne tik įkvepia, bet ir įpareigoja mus tęsti pradėtus darbus“, – sako laikinai Panevėžio miesto mero pareigas einantis Savivaldybės tarybos narys Petras Luomanas.

2024-ųjų pasiekimai

Per 2024 metus Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendino reikšmingus projektus, kurie ne tik gerina gyvenimo kokybę, bet ir kuria tvarią ateitį bei skatina socialinę gerovę. Kviečiame prisiminti svarbiausius praėjusių metų miesto laimėjimus:

„Auksinė krivūlė“. Už reikšmingą kultūrinį projektą – birželio 1-ąją atidarytą modernų menų centrą „Stasys Museum“ – Panevėžio miesto savivaldybei įteiktas svarbiausias šalies apdovanojimas.

Europos burės 2024“. Panevėžys pelnė šį garbingą apdovanojimą už investicijas į žmogų. Miestas įvertintas už statomą modernų kompleksinių paslaugų centrą vaikams su negalia ir jų šeimoms „Harmonijos miestas“.

Žaliausia savivaldybė. Panevėžys pripažintas žaliausia Lietuvos savivaldybe dėl reikšmingų aplinkosaugos ir klimato kaitos mažinimo iniciatyvų. Miestas aktyviai rūšiuoja maisto ir tekstilės atliekas, draudžia vienkartinius plastikinius gaminius renginiuose, skatina darnų judumą ir vysto bevariklio transporto sistemas.

„fDi Intelligence“ reitingas. Panevėžys užėmė aukštą ketvirtąją vietą mažųjų Europos miestų kategorijoje už tiesioginių užsienio investicijų strategiją, įrodydamas savo patrauklumą verslo vystymui, investicijoms ir plėtrai.

Architektūriniai pasiekimai. Projektai „Stasys Museum“ ir Senvagės parko rekonstrukcija pateko į geriausių Lietuvos architektūros kūrinių penketuką. Šie projektai išsiskiria novatoriškais sprendimais ir kuria modernią miesto progresą pabrėžiančią infrastruktūrą.

Kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“. Seniausio Panevėžyje Skaistakalnio parko perlu vadinama Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba, po rekonstrukcijos atgimusi kaip kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“, pripažinta geriausiu 2023 metų rekreacinės architektūros kūriniu. Gamtos apsuptyje atgimęs kūrybiškumo centras virto bendruomenę vienijančia vieta, kurioje susijungia paveldas, dabartis ir ateitis.

2025-ųjų prioritetai

Panevėžio miesto savivaldybė ir toliau sieks kurti miestą, kuriame gera gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį.  Tarp svarbiausių šių metų darbų:

Dviračių ir pėsčiųjų takų modernizavimas. Planuojama atlikti pėsčiųjų ir dviračių takų nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės, Klaipėdos g. (nuo Nemuno g. iki miesto ribos), Smėlynės g. (nuo J. Basanavičiaus g. iki S. Kerbedžio g.), Pušaloto g. (nuo geležinkelio pervažos iki miesto ribos) ir Ramygalos g. (nuo Nemuno g. iki miesto ribos)  modernizavimo darbus, integruojant juos į bendrą bevariklio transporto tinklą.

Eismo saugumo gerinimas. Siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą, bus rekonstruojamos pavojingos sankryžos į žiedines: Klaipėdos g. – Vakarinės g., Klaipėdos g. – Nemuno g., J. Basanavičiaus g. – Beržų g.

Socialinės gerovės projektai. Bus pradėti apsaugoto būsto įrengimo, socialinio būsto fondo plėtros bei grupinių gyvenimo namų asmenims su intelekto ir (ar) psichikos negalia įkūrimo projektai. Tikslas – sudaryti sąlygas socialiai pažeidžiamiems gyventojams integruotis į bendruomenę ir gyventi visavertį gyvenimą.

Švietimo infrastruktūros modernizavimas. Mokyklų infrastruktūra bus pritaikoma mokiniams, turintiems įvairių negalių, taip pat kuriamos visos dienos mokyklos erdvės ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Savivaldybė ir toliau įgyvendins jau pradėtus vystyti didžiuosius investicinius projektus: daugiafunkcinio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstrukciją, Panevėžio kultūros centro dalies modernizavimą ir pritaikymą įvairių grupių poreikiams.

2025-aisiais tikimasi, kad bus baigti įgyvendinti pripučiamo futbolo maniežo, kompleksinių paslaugų centro „Harmonijos miestas“, irklavimo bazės, Panevėžio miesto gatvių apšvietimo bei Panevėžio miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projektai.


3 komentarai

vardas 2025-01-07 22:27 at 22:27

svarbiausia 5 metru pločio nutieskit šaligatvi galesim daryt bevarikli judejima

Atsakyti
Gintautas 2025-01-08 07:38 at 07:38

O kur Ateities gatvės sujungimas su Vakarine Juk ten sankrižose Molainių Kniaudiškiu amžini kamščiai

Atsakyti
ladas 2025-01-08 16:25 at 16:25

su ta autobusu stotim skandalas-tikisi 2025 m. pabaigt- stotis pastatyta 2024 vasara-tai ka jinai jinai taip ir stoves su aptverta tvora-skandalas tikras

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys – tarp ryškiausių „Lietuvos turizmo sėkmingiausieji 2024“ nominantų

confident-noyce

Panevėžys pateko į 2025 metų „Europos žaliojo išmanaus turizmo lyderio“ konkurso finalą

confident-noyce

Miestas, kuris (į)traukia: Panevėžio žemėlapis pagal P. Gritėną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau