Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendins 5 naujus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus. Tokiems sprendimams pritarė miesto Tarybos nariai.
Projekto „Bendruomenė ir aplinka“ įgyvendinimo metu bus siekiama užmegzti ilgalaikius santykius bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi apie žiedinę ekonomiką, remti Europos atliekų ir išteklių efektyvaus panaudojimo strategijos kūrimą, įgyvendinimą bei stebėseną. Projekto uždaviniai – šviesti visuomenę, užtikrinti būsimą bendradarbiavimą tarp visų partnerių, skatinant projekto rezultatų tęstinumą. Projekte drauge su Panevėžiu dalyvaus partneriai iš Italijos, Maltos Čekijos, Švedijos, Suomijos, Slovėnijos savivaldybių bei Latvijos ir Airijos organizacijų. Projektas bus įgyvendinamas per 2 metus. Kiekvienam iš projekto partnerių skirta iki 28 tūkst. Eur.
Projektu „Įtrauki ES“ bus siekiama paskatinti ES šalių piliečių aktyvumą, pilietiškumą, plėtoti demokratiją ES šalyse, supažindinti su institucijų veikla, taip pat parodyti bendradarbiavimo su įvairiomis šalimis svarbą, suteikti jiems galimybę susipažinti su ES šalių kultūra. Kiekvienas iš 8 partnerių – Ispanijos, Portugalijos, Vengrijos, Nyderlandų, Graikijos savivaldybių bei Italijos ir Bulgarijos organizacijų – bus atsakingas už tarptautinio renginio suorganizavimą savo šalyje. Tarptautinis renginys Panevėžyje numatomas 2023 m. Šio renginio metu projekto dalyviai dalinsis patirtimi ir dirbs darbo grupėse, kuriose aptars euroskepticizmo mažinimą, ES vertybes, sistemą ir priemones, leidžiančias apginti pagrindines piliečių teises, galimybes, kurias ES suteikia savo piliečiams. Projektas bus įgyvendinamas per 1,5 metų. Kiekvienam iš partnerių skirta iki 18 tūkst. 500 Eur.
Projektu „Iššūkiai jaunimui“ bus siekiama sukurti miestų tinklą, kuris bendradarbiaus, keisis patirtimi pilietiškumo skatinimo, aktyvaus jaunimo įsitraukimo, tarpkultūrinio dialogo, aplinkosauginio sąmoningumo srityse. Kiekvienas iš 8 partnerių – Ispanijos, Portugalijos, Vengrijos, Italijos savivaldybių bei Bulgarijos, Serbijos ir Lenkijos organizacijų – bus atsakingas už tarptautinio renginio suorganizavimą savo šalyje. Tarptautinis renginys Panevėžyje numatomas 2023 m. Šio renginio metu vyks atviri debatai su žurnalistais ir ekspertais apie klimato kaitą ir COVID-19 krizę. Darbo grupėse ir kūrybinėje laboratorijoje drauge su ekspertais bus analizuojamas ES klimato planas 2030 m. ir 2050 m. Projektas tęsis 2 metus. Projekto partneriams skirta iki 18 tūkst. 500 Eur.
Projekto „Sportas visiems“ idėja – gerinti uždaros sporto infrastruktūros pritaikymą įvairioms sporto šakoms. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas naujai atsirandančioms sporto šakoms, sporto infrastruktūros objektų administraciniam valdymui ir logistikai. Šiuo projektu bus mažinami rasizmo ir atskirties atvejai sporte, stiprinamas solidarumas bei bendradarbiavimas, neišskiriant lyčių, užimamų pareigų, politinio ir socialinio statuso. Tikslinė grupė – sportininkai (profesionalai ir mėgėjai), treneriai, teisėjai, fizioterapeutai, sporto infrastruktūros steigėjai, savanoriai, dietologai. Projekto veiklomis bus siekiama tobulinti sporto specialistų žinias ir kompetencijas, inicijuoti pastovias mainų programas sporto darbuotojams (nuotolinės sporto programos treneriams, seminarai, draugiškos varžybos, sporto renginiai ir kt.). Planuose yra numatyti 5 tarptautiniai susitikimai su projekto partneriais. Panevėžyje planuojama organizuoti renginį Europos sporto savaitei paminėti. Projektas bus įgyvendinamas per 2 metus su partneriais iš Ispanijos, Švedijos, Juodkalnijos savivaldybių bei Italijos ir Čekijos sporto klubų. Kiekvienam iš projekto partnerių skirta iki 15 tūkst. Eur.
Projekto „Žalioji kryptis“ tikslas – didinti jaunimo informuotumą apie Europos žaliąjį kursą ir kiekvieno visuomenės nario vaidmenį ES ekologinio skatinimo procese. Kiekvienas iš 8 partnerių – Ispanijos, Graikijos, Vengrijos, Bulgarijos, Šiaurės Makedonijos savivaldybių bei Slovėnijos ir Maltos organizacijų – bus atsakingas už tarptautinio renginio suorganizavimą savo šalyje. Tarptautiniuose renginiuose bus aptariamos aktualios temos apie jaunimo pilietinį dalyvavimą ir Europos žaliąjį kursą, susiduriant su COVID-19 pandemijos sukelta socialine krize. Tikimasi, kad dalyviai įgis naujų žinių apie pilietinius ir politinius įgūdžius, o tai jiems leis visapusiškai dalyvauti vietos ir (arba) regiono pilietiniame gyvenime kaip Europos piliečiams. Dalyviai turės galimybę keistis nuomonėmis ir patirtimi su kitais Europos šalių jaunuoliais. Tarptautinis renginys Panevėžyje numatomas 2023 m. pradžioje. Renginio metu ekspertai moderuos renginio dalyvių diskusijas ir dirbtuves, kuriose dalyviai iš Panevėžio bei svečiai iš projekto partnerių miestų analizuos dabartinę savo elgseną, paplitusius įpročius, kurie neatitinka žaliųjų tikslų, ieškos šiems įpročiams alternatyvų. Bus diskutuojama ir ieškoma sprendimo būdų, kaip padidinti jaunimo įsitraukimą, įgyvendinant Europos žaliojo kurso tikslus. Šis projektas bus įgyvendintas per 2 metus, projekto partneriams skirta apie 18 tūkst. 500 Eur kiekvienam.