Panevėžyje vietoje taksofono būdelės išdygo knygų namelis



Knygų namelis – tai unikali, dažniausiai miesto erdvėje po atviru dangumi pastatyta visą parą septynias dienas per savaitę veikianti lauko biblioteka. Unikali todėl, kad priešingai nei įprastoje bibliotekoje, knygomis dalijasi patys skaitytojai, jas tiesiog palikdami šiam tikslui pastatytoje lauko bibliotekoje ir pasiimdami kitų, jau perskaitytų ir paaukotų knygų.

Tai labai patogu, nes nėra nustatyto gražinimo termino, nebūtina atgal atnešti tą pačią paimtą knygą, nereikia skaitytojo bilieto, o palikti ar pasiimti norimą leidinį gali bet kada. Čia kiekvienas skaitymo malonumą jaučiantis žmogus gali rasti įvairiausio turinio knygų ir pats jomis dalintis.

Rugsėjo viduryje į pirmojo Knygų namelio, šalia Šiaurinės bibliotekos (Pušaloto g. 55), atidarymo šventę pakviesta Pušaloto mikrorajono bendruomenė, lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai, susirinko kolegės ir knygai neabejingi panevėžiečiai.

„Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado prieš dešimtmetį Amerikoje, kai Todas Bolas skaityti mėgusios motinos garbei savo namo kieme pastatė knygomis pripildytą namelį, kurio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Nemokamų bibliotekų po atviru dangumi idėja išpopuliarėjo visame pasaulyje. Tokios bibliotekėlės, vadinamos lesyklėlėmis, miesto baldais, knygų koplytėlėmis, mažaisiais knygų namais, Lietuvoje – ne naujovė“, – mintimis apie knygų namelių atsiradimo istoriją pasidalino Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskienė.

„Atsinaujinant miestui, gražėjant gatvėms ir mes panorome naujovių. Smagu, jog iniciatyvą palaikė Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras, o bendrovė „Telia“ padėjo pastatyti ne tradicinį medinį, o erdvų, iš buvusios taksofono būdelės perdarytą knygų namelį“, – renginio metu kalbėjo L. Dubauskienė.

Bibliotekos direktorė Loreta Breskienė pasidžiaugė, jog ši graži idėja, skatinanti dalinimąsi ir bendruomeniškumą, skleidžianti skaitymo malonumą ir populiarinanti literatūrą, pasitelkiant visuomenės pagalbą, atkeliavo ir į Panevėžio miesto savivaldybės viešąją biblioteką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėdai knygoje žeriant kritiką konservatoriams, I. Šimonytė užsiminė apie jų susitikimą: neblogas dalykas yra veidrodis

JP Redakcija

Knygoje G. Nausėda atvirai pasakoja apie santykius su konservatoriais: būčiau patekęs į gudriai paspęstus spąstus

JP Redakcija

Apie lietuvių kalbą – inovatyviai ir žaismingai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads