Panevėžyje pradėjo veikti karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras

AutoriusJP, BNS
FotoERIKAS LAUŽADIS
Panevėžyje pradėjo veikti karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras.

Tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą pirmadienį Panevėžyje pradėjo veikti karo pabėgėliams skirtas registracijos centras.

Jis įsikūręs buvusiame mokyklos pastate Vienybės aikštės gatvėje, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ukrainiečių registracijos procedūras Panevėžio registracijos centre Migracijos departamentas vykdys kiekvieną dieną, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 valandos. Planuojama, kad čia dirbs apie 30 migracijos specialistų.

Anot VRM, šis centras Panevėžyje svarbus ir tranzito prasme – dalis nuo karo bėgančių ukrainiečių čia gaus laikiną prieglobstį ir pagalbą, o toliau keliaus pas artimuosius ar pažįstamus į kaimynines valstybes – Latviją, Estiją ar Skandinavijos šalis.

Pabėgėlių centras įsikūręs buvusiame mokyklos pastate Vienybės aikštės gatvėje.

„Savivaldybė stengiasi kiek įmanoma operatyviau suteikti pagalbą nuo karo bėgantiems Ukrainos piliečiams – renkama ir teikiama labdara, suteikta galimybė nemokamai naudotis viešuoju transportu, rūpinamasi ukrainiečių integracijos, apgyvendinimo ir kitais svarbiais klausimais. Šiandien duris atvėrė pabėgėlių registracijos centras, kuris prisidės prie atvykusiųjų iš karo zonos priėmimo ir integracijos procesų efektyvumo“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Lietuvoje ukrainiečių registracijos centrai taip pat veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje.

Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 valandų. Iš čia ukrainiečiai vyksta į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia Lietuvos žmonės per nevyriausybinės organizacijos „Stiprūs kartu“ platformą arba į savivaldybių siūlomas patalpas.

Laikinuose ukrainiečių registracijos centruose vykdomos migracijos procedūros, teikiamos maitinimo, medicinos, psichologinės pagalbos paslaugos.

Centrų veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, o reikiamomis darbo priemonėmis, baldais ir technika, ryšiu, transportu aprūpina savivaldybės.

Nuo vasario 24-osios Lietuvoje užregistruoti 35 tūkst. Ukrainos piliečių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pabėgėlių priėmimo centras taps Priėmimo ir integracijos agentūra

JP Redakcija

Migracijos departamentas: leidimai laikinai gyventi ukrainiečiams galios iki 2026-ųjų pavasario

JP Redakcija

Vyriausybė dar metams pratęsė laikiną apsaugą karo pabėgėliams iš Ukrainos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads