Šiandien Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje paminėtos Panevėžio miesto garbės piliečio, monsinjoro Jono Juodelio 100-osios gimimo metinės. Renginyje sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, Panevėžio vyskupas JE Linas Vodopjanovas, prisiminimais dalijosi žmonės, kuriems teko garbė pažinoti monsinjorą ir su juo bendrauti.
„Minime Panevėžio miesto garbės piliečio, monsinjoro Jono Juodelio šimtąsias gimimo metines. Neabejoju, kad šiandien išgirsime įsimintinų ir jaudinančių istorijų apie šį neeilinį žmogų. Labai svarbu prisiminti tokias iškilias asmenybes, kaip monsinjoras – plataus akiračio, tvirto stuburo, ištikimus vertybėms net tada, kai ištikimybė brangiai kainuoja. Dėkoju organizatoriams už galimybę būti čia, dėkoju visiems, kurie su mumis pasidalins savo prisiminimais. Linkiu įdomaus ir įkvepiančio vakaro“, – renginio metu kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
J. Juodelis beveik šešiasdešimt metų paaukojo kunigystės pašaukimui, iš jų trisdešimt – tarnaujant Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonu. Monsinjorui J. Juodeliui teko patirti ir tremtinio dalią. 1951 m. jis buvo suimtas, apkaltintas antitarybine propaganda ir nuteistas 25 metams lagerio. Po ketverių metų, pritaikius amnestiją, kunigas grįžo į Lietuvą. Nuo 1970 m. klebonavo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, 1983-2000 m. buvo vyskupijos kancleriu. 1990 m. popiežius Jonas Paulius II kunigui J. Juodeliui suteikė monsinjoro titulą.
1991 m. J. Juodelis tapo Panevėžio vyskupo Kazimiero Paltaroko katalikiškos vidurinės mokyklos steigėju ir pirmuoju direktoriumi. Vadovavo katechetikos komisijai, ruošiančiai tikybos mokytojus Panevėžio miestui ir apskričiai. Dėstė Vytauto Didžiojo universitete, buvo Lietuvos katalikų mokslų akademijos Panevėžio skyriaus pirmininkas. 1995 m. Lietuvos mokslo taryba J. Juodelį pripažino teologijos daktaru.
1997 m. jam suteiktas nusipelniusio panevėžiečio mokslo srityje vardas, o 2001 m. – Panevėžio miesto garbės piliečio vardas.
Aplinkinius monsinjoras žavėjo savo erudicija, inteligencija, ramybe ir dvasingumu. Buvo poliglotas – mokėjo esperanto, prancūzų, vokiečių, anglų, italų, lotynų, hebrajų, lenkų, rusų ir ispanų kalbas. Sukaupė turtingą asmeninę biblioteką. Jo vardu pavadinta viena Panevėžio gatvė, Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonijos pastatą, kuriame 1990–2006 m. gyveno J. Juodelis, puošia jam skirta atminimo lenta.