Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2025 m. savižudybių prevencijos programą. Ja siekiama išvengti mirčių dėl savižudybių, stiprinant visų miesto gyventojų ir atskirų pažeidžiamų grupių psichinę sveikatą, gerinant teikiamos pagalbos prieinamumą ir kokybę.
Pasak Sveikatos poskyrio vyr. specialistės Dalios Lauruškienės, remiantis statistika 2010–2019 m. Panevėžyje registruotos 293 mirtys dėl savižudybių. Per 10 metų laikotarpį mieste nusižudė 72 moterys ir 221 vyras. Panevėžio miesto gyventojų mirčių dėl savižudybių rodiklis didesnis nei kitų Lietuvos didmiesčių ir yra artimas šalies vidurkiui. Savižudybių prevencijos programa pradėta rengti atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją mieste. Įgyvendinant programą, bus užtikrinamas psichologinės paramos teikimas konkrečioms prioritetinėms gyventojų grupėms, siekiama laiku atpažinti savižudybės grėsmę patiriantį žmogų ir stengiamasi jį nusiųsti pas psichikos sveikatos specialistą, būtų teikiamos kompleksiškos, kokybiškos paslaugos savižudybės krizę išgyvenantiems asmenims.
Siekiant sumažinti savižudybių, priklausomybių bei kitų ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių asmens ir visuomenės psichikos sveikatai, Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biure suburta psichikos sveikatos specialistų komanda, kuri teiks nemokamą ir anonimišką psichologinę paramą psichologines krizes, netektis ar kitus sunkius gyvenimiškus įvykius išgyvenantiems žmonėms bei jų artimiesiems.
2021-2025 m. savižudybių prevencijos programą parengė ir kiekvienos institucijos veiklas suplanavo ekspertų grupė, sudaryta iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos, savivaldybės asmens ir visuomenės sveikatos, socialines ir švietimo paslaugas teikiančių įstaigų, mieste veikiančių nevyriausybinių organizacijų, Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.
Programa įgyvendinama iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto, teritorinių ligonių kasų ir kitų finansavimo šaltinių. Jos įgyvendinimą koordinuoja Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šia programa bus siekiama, kad mirtingumo dėl savižudybių rodiklis Panevėžyje neviršytų 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.