Gegužės 4 d. Panevėžio mokslo ir technologijų parke verslininkai gilins žinias apie prekių ženklų ir domenų registravimą, sužinos daugiau apie intelektinės nuosavybės apsaugą, teisinių ginčų dėl domeno vardų ir prekių ženklų prevenciją, Europos Sąjungos (ES) paramą intelektinę nuosavybę kuriančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Apie ką reikėtų pagalvoti registruojant domeno vardą el. paštui, interneto svetainei ar el. parduotuvei, kuo naudingas vieningas verslo skaitmeninių resursų adresavimas, kodėl reikėtų naudoti .lt domeno vardus su savitosiomis lietuvių kalbos raidėmis ir kokie gali kilti ginčai dėl .lt domeno vardų apžvelgs Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centro DOMREG specialistai. Prekių ženklų registravimo ir apsaugos pagrindinius aspektus, aktualią praktiką ginčuose tarp domeno ir prekių ženklo, finansinės paramos galimybes mažoms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, bei informacinį projektą apie intelektinę nuosavybę – intelektinė.lt pristatys Valstybinio patentų biuro atstovai.
Pasak KTU Interneto paslaugų centro DOMREG vadovo Tomo Mackaus, Panevėžio regiono verslas aktyviai naudoja .lt domeną interneto svetainėms, el. parduotuvėms, el. paštui ir kitoms sistemoms. Panevėžio apskrities įmonės ir fiziniai asmenys yra registravę daugiau kaip 5 tūkst. antro lygio .lt domenų. 2020 m. Panevėžio apskrities Biržų, Pasvalio ir Rokiškio bendruomenių interneto svetainės domenas sukįkaimą.lt buvo išrinktas gražiausiu lietuvišku interneto vardu.
„Mums svarbu, kad verslas išvengtų klaidų registruodamas ir naudodamas .lt domenus, turėtų kokybiškas interneto svetaines ir el. parduotuves, kurios leistų efektyviai siekti verslo tikslų. Ypatingą dėmesį skiriame smulkiojo ir vidutinio verslo, startuolių ir aukštųjų technologijų įmonių švietimui“, – akcentuoja T. Mackus.
Valstybinio patentų biuro (VPB) direktorė Irina Urbonė tikina, kad prekių ženklų ir kitos intelektinės nuosavybės registravimas yra viena svarbiausių sričių, į kurias turėtų investuoti verslas.
„Anksčiau vyravęs požiūris, kad intelektinės nuosavybės apsauga aktuali tik kūrinių autoriams ar didelėms įmonėms, pamažu keičiasi ir savo prekių ženklus bei kuriamus inovatyvius produktus ar paslaugas imasi saugoti mikro įmonės ir fiziniai asmenys. Tai leidžia susikoncentruoti į verslą ir jo plėtrą, nesukant galvos dėl galimų intelektinės nuosavybės vagysčių ar produktų klastojimo, o taip pat parodo įmonės brandą – kad svarbu saugoti ne tik tai, kas fiziškai apčiuopiama.
Remiantis atlikta ES smulkaus ir vidutinio verslo apklausa parodė, kad apie 15 proc. įmonių, kurioms priklauso registruotos intelektinės nuosavybės teisės, yra patyrusios šių teisių pažeidimų, kuomet buvo bandyta vogti ar klastoti ar kitaip neteisėtai panaudoti joms priklausančius išradimus, prekių ženklus ar gaminius. Šis procentas didesnis tarp inovatyvių, naujoves diegiančių įmonių – 19,4 proc. Lietuvoje tokių tyrimų atlikta nebuvo, tačiau rezultatai, ko gero, būtų panašūs, kadangi intelektinės nuosavybės vagystės yra nusikaltimas, neturintis sienų“, – sako I. Urbonė.
Panevėžio mokslo ir technologijų parko direktorė Neringa Trinskienė teigia, kad verslui svarbu tinkamai apsaugoti intelektinę nuosavybę ir naudotis skaitmeninės rinkodaros įrankiais.
„Tiek verslo pradžios etape, tiek auginant verslą prekių ženklo vystymas yra svarbus veiksnys verslo sėkmei. Kartais verslininkai nepagalvoja apie tinkamą intelektinės nuosavybės apsaugą, o prekių ženklų komunikacijai – nepasitelkia visų interneto privalumų. Labai džiugiu, kad Panevėžio regiono verslininkai turės galimybę seminare apie domenų ir prekių ženklų registravimą pagilinti žinias apie šias verslui svarbias sritis“, – džiaugiasi N. Trinskienė.
Seminarą organizuoja KTU Interneto paslaugų centras DOMREG ir Valstybinis patentų biuras. Renginio partneriai – Panevėžio mokslo ir technologijų parkas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas.
Renginio programą ir registracijos formą galima rasti čia.