Panevėžio Stačiatikių Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje už taiką Ukrainoje meldžiasi stačiatikiai. Mišios bažnyčioje vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais.
Maldose prašo taikos
Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas tėvas Fiodoras Guriliovas naujienų portalui JP pasakojo, kad už Ukrainą meldžiasi ir prašo šiai tautai taikos ir ramybės jau seniai.
„Juk ne vakar viskas prasidėjo. Maldas kalbame nuo 2014 metų. Būtina stiprinti maldas, nes Ukrainai padėti gali ir stipri malda. Melstis raginami visi žmonės. Stačiatikių Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje pamaldos vyksta šeštadieniais vakare ir sekmadieniais ryte. Dar kartais meldžiamės ir savaitės viduryje. Daug kalbėti nenoriu. Juk ne kalbos – svarbiausios, o malda. Bažnyčioje kalbame apie Dievą, cituojame Evangeliją“, – nuoširdžiai kalbėjo tėvas Fiodoras.

Smerkia Rusijos politikus
Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kurijos kancleris, kunigas Vitalijus Mockus naujienų portalui JP sako, kad Stačiatikių bažnyčia, kaip ir visi krikščionys, smerkia dabartinę situaciją Ukrainoje – jos užpuolimą ir invaziją.
„Negalima susitaikyti ir nėra pateisinimų tokiems Rusijos veiksmams. Labai dėl to išgyvename ir kiekvieną dieną meldžiamės ir maldose prašome Dievo taikos Ukrainai. Linkime ir Dievo malonės, ir stiprybės“, – sakė dvasininkas.

Susitaikyti tautoms bus sunku
Pasak kurijos kanclerio, negalima tapatinti Lietuvoje gyvenančių rusakalbių – Lietuvos piliečių – su Rusijos politikais, kurie pradėjo karą Ukrainoje.

„Lietuvoje gyvenantis rusakalbiai, Stačiatikių bažnyčios nariai yra nesisiję su tais Rusijos politikais, kurie davė nurodymą pradėti karą ir pasiuntė į mirtį savo žmones. Lygybės ženklo padėti negalima. Lietuvos stačiatikiai tokius, kurie priima neadekvačius sprendimus, smerkiame. Meldžiamės, kad kuo greičiau įsiviešpatautų taika ir kuo greičiau iš Ukrainos būtų išvesta rusų kariuomenė. Ir dar labai svarbu, kad pasibaigus šioms negerovėms, tautos išgalėtų susitaikyti, nors po šiandienos įvykių tai padaryti labai sunku“, – kalbėjo tėvas Vitalijus ir teigė, kad tokiam žingsniu padaryti reikia didžiulių pastangų ir krikščioniškos sielos.
