Panevėžio rajono ūkininkė sukūrė savo rojų iš cimbidžių

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
FotoASMENINIS ALBUMAS
Panevėžio rajono ūkininkė sukūrė savo rojų iš cimbidžių.

Panevėžio rajono ūkininkė Milda Mikelionienė savo namus pavertė tikru tropikų kampu, puošdama juos nuostabiomis cimbidis orchidėjomis. Šios ilgai žydinčios gėlės, pasižyminčios įvairiaspalviais žiedais, tapo M. Mikelionienės aistra.

Cimbidis – elegantiška ir ilgai žydinti orchidėja, kuri vis dažniau puošia Lietuvos namus. Ši gėlė pasižymi savo didingumu ir įvairiaspalviais žiedais, kurie gali būti nuo baltos iki tamsiai raudonos spalvos.

M. Mikelionienės kelionė su cimbidžiais prasidėjo prieš ketverius metus nuo kelių įsigytų augalų ir dovanų. „Kelis nusipirkau, kitus padovanojo draugė, nes pas ją nežydėjo“, – sakė ji.

Taip palaipsniui Mildos kolekcija augo, o kartu su ja – ir žinios apie šių orchidėjų priežiūrą. Šiandien jos namuose žydi įvairiaspalviai cimbidžiai, kurie džiugina ne tik ją, bet ir svečius.
„Šiuo metu žydi balta, turiu ir geltoną, ir rausvą, ir plytų spalvos. Jų būna labai įvairių, tik tiek, kad namuose auginami cimbidžiai nei grožiu, nei kvapu neprilygsta skintiems, kurie atvežami iš šiltų kraštų“, – pastebi M. Mikelionienė.

Anot jos, cimbidžiai reikalauja daug kantrybės ir dėmesio. M. Mikelionienė dalijasi savo patirtimi: „Tai sunkiai auginami augalai. Jiems reikia daug kantrybės ir nežinau kodėl, bet ne pas visus šios gėlės žydi. Mano žiniomis, cimbidžiai mėgsta rūgštų substratą, todėl į jį dedu kavos tirščių ir svarbu – augalų neperlaistyti. Vasarą jiems reikia ramybės, todėl laikau juos tamsesnėje vietoje – išnešu į kambarį, kuriame daugiausia pavėsio, kad kažkiek būtų panašumo į džiungles, nes visgi jis – drėgnųjų tropikų augalas.“

Anot M. Mikelionienės, cimbidžiai pradeda formuoti žiedynus vėlyvą rudenį – lapkričio mėnesį. Žydėjimo gausa priklauso nuo augalo dydžio: kuo didesnis krūmas, tuo daugiau žiedų galima tikėtis.

„Persodinti šias orchidėjas reikėtų retai, šių pasikeitimų jos ypač nemėgsta, tad pakanka pašalinti tik nudžiūvusius gumbus. Svarbu nepamiršti, kad cimbidžių žiedynai ilgai formuojasi, žydi mėnesį ar du. Todėl reikia kantrybės ir tinkamos priežiūros“, – sako Milda.

Nepaisant lėto pražydėjimo, cimbidžių žiedai, pražystantys žiemą, tampa tikru emocijų pliūpsniu: pakelia nuotaiką, verčia šypsotis, sugrąžina vasaros džiaugsmą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Patarimai, kurie gali išgelbėti šventes: kaip parduotuvėje atpažinti puansetiją ir kėnį, kurie išstovės iki Kalėdų

JP Redakcija

Vos keli eurai, ir jūsų balkonas pražys pavydėtina elegancija: kaip vazonuose auginti žavąsias lelijas

JP Redakcija

Gražuolis papartis – nebrangus būdas papuošti mažiau saulėtas sodo vietas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads