Panevėžio rajone paukščių gripu užsikrėtusių nėra, bet saugotis būtina

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad vykstant laukinių paukščių migracijai grėsmė pernešti virusą yra didžiulė, nes jau šiais metais Kaune patvirtinti du paukščių gripo atvejai gulbėms.

Rizika išlieka

VMVT Panevėžio departamento direktorius Žydrūnas Vaišvila pasidžiaugė, kad, nors Panevėžio rajone nėra nustatyta užsikrėtimų paukščių gripu, saugotis būtina.

„Galime pasidžiaugti, kad Panevėžio rajone užsikrėtimų nėra nustatyta nei laukinėje faunoje, nei naminių paukščių laikymo vietose, bet tai nereiškia, kad rizikos nėra. Dėl laukinių paukščių migracijos ir būriavimosi, nelegalios paukščių prekybos, neatsargių žmonių veiklos ir kitų veiksnių, virusas gali būti pernešamas iš vieno ūkio į kitą. Be to, virusas gali keliauti didelius atstumus, todėl neišvengiamai paukščių gripas gali pasireikšti nenuspėjamai bet kuriuo metų laiku ir bet kurioje vietoje“, – aiškino Ž. Vaišvila ir ragino paukščių laikytojus išlikti budrius.

Pavojus ir nedideliems ūkiams

Pasak specialisto, paukščių gripas pavojingas ne tik dideliems paukštynams, bet ir nedideliuose ūkiuose laikomiems naminiams paukščiams.

„Virusas kelia didelę grėsmę paukščių, gyvūnų sveikatai ir gerovei, gali sukelti ekonominių pasekmių. Pasireiškus paukščių gripui, ūkininkai gali netekti visų ūkyje auginamų paukščių. Nustačius paukščių gripo virusą naminių paukščių laikymo vietoje, visi paukščiai, esantys ūkyje, saugiai nugaišinami. Virusas į ūkį gali būti lengvai įnešamas paties žmogaus ir lengvai išplisti tarp naminių paukščių“, – perspėjo VMVT Panevėžio departamento vadovas Ž. Vaišvila.

Ž. Vaišvila.

Paukščiai tampa apatiški

VMVT Panevėžio departamento direktorius aiškino, kokie yra paukščių gripo požymiai.

„Virusai dažniausiai pažeidžia kvėpavimo, virškinimo trakto ar reprodukcijos organus, nervų sistemą. Sergantys paukščiai būna apatiški, jie nelesa, negeria, sunkiai kvėpuoja, kvėpavimo takuose girdimi karkalai, paukščiai spiečiasi į grupes, paukščių plunksnos būna pašiauštos, patinsta galvos audiniai, pamėlsta oda, paukščiai viduriuoja, atsiranda nervų sistemos pažeidimo požymių, sutrinka perėjimas, sumažėja dėslumas“, – priminė Ž. Vaišvila ir teigė, kad pamačius paukščių gripo požymių, būtina pranešti veterinarijos institucijoms apie bet kokį įtartiną atvejį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šilutėje kilus paukščių gripo protrūkiui, ministerija informuoja: nuostoliai kompensuojami

JP Redakcija

Vilkyčių paukštyne fiksuotas paukščių gripas – jau nugaišo 30 tūkst. vištų

JP Redakcija

VMVT: Lietuvoje patvirtintas pirmasis šiemet paukščių gripo atvejis

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads