9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024

Panevėžio rajone esantį nekilnojamąjį turtą pripažinti bešeimininkiu – ilga procedūra

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, DELFI

Panevėžio rajono savivaldybė kreipsis į teismą dėl statinio dalių, kurios neturi savininkų, pripažinimo bešeimininkėmis ir jų perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn. Savivaldybė kreipsis į teismą dėl pastato dalies – kontoros – Šilagalio kaime, Panevėžio rajone.

Apie bešeimininkį turtą kalbamės su Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėju Rimu Samkumi.

R. Samkus.

– Ilgai teks laukti, kol atsiras pastato dalies Bokšto g. 5 Šilagalio kaime šeimininkas?

– Asmenis, turinčius turtinių teisių į šio statinio dalis, prašome iki 2025 metų balandžio 10 dienos kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyrių ir pateikti dokumentus, liudijančius nuosavybės ar kitas turtines teises į šį statinį. Neaišku, kam dabar priklauso ta dalis pastato. Buvo savininkai, bet kažkur pradingo.

– Ar Rajono savivaldybei dažnai tenka kreiptis į teismą, kad nekilnojamasis turtas būtų pripažintas bešeimininkiu?

– Įvairiai būna. Viskas priklauso nuo poreikio. Panevėžio rajone bešeimininkio turto yra nemažai, bet Savivaldybė neturi nei tiek jėgų, nei sveikatos, kad galėtų bene visus esamus rajone objektus pripažinti bešeimininkiais. Apie poreikį pripažinti turtą bešeimininkiu sužinome iš Turto banko. Jeigu jie to turto nerealizuoja, tuomet Savivaldybei tenka imtis darbo – kreiptis į teismą, kad esamas turtas būtų pripažintas bešeimininkiu.

– Tai tuomet Savivaldybė įgyja nuosavybę į turtą?

– Ne tik teisę į nuosavybę, bet ir pareigą tvarkyti bešeimininkį turtą. Tai gali būti teritorija, pastatas arba patalpos. Pripažinti turtą bešeimininkiu – procedūra ilga. Užtrunka apie metus, nes skelbimai turi rodytis tam tikrą laiką. Tik po atliktų procedūrų teismas pripažįsta turtą bešeimininkiu.

– Ar atsišaukia turto šeimininkai? Kiek tenka jų laukti atsiliepiant?

– Tai nėra toks masinis reiškinys ir tai nėra Savivaldybės nuolatinis darbas. Tiesiog savivaldai tokia funkcija pavesta ir tą pareigą reikia atlikti. Pavyzdžiui, buvo pastatas Velžio gyvenvietėje, kuris pripažintas bešeimininkiu. Pastatas – griuvena, bet turime planų jį pritaikyti, gavę europinę paramą. Gal pavyks užimtumo centrą pastatyti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Daukniūnų aikštėje įkurtas „Vaikystės parkas“

confident-noyce

Vietos savivaldos diena paminėta Ramygaloje

confident-noyce

Apdovanoti gražiausių Panevėžio rajono sodybų šeimininkai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau