Panevėžio rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai jau pateiktos kandidatūros 2024 metų Garbės piliečio vardui gauti. Ši tradicija primena, kad kiekvienas žmogus savo darbais, pasiaukojimu ir įnašu gali tapti pavyzdžiu ir prisidėti prie Panevėžio rajono gerovės. Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas asmeniui pagerbti už jo ypatingus nuopelnus, išskirtinį indėlį į Panevėžio rajono įvairias sritis ir už Panevėžio rajono garsinimą šalyje ir pasaulyje.
Apie Garbės piliečio suteikimo tvarką kalbamės su Panevėžio rajono tarybos nariu ir Garbės piliečio suteikimo komisijos pirmininku Povilu Žaguniu.
– Kiek pasiūlyta kandidatų Panevėžio rajono Garbės piliečio vardui gauti?
– Šiais metais gavome nemažai pasiūlymų – net šeši kandidatai pasiūlyti.
– Gal atskleistumėte, kokie asmenys pasiūlyti?
– Žinau kelias pavardes, bet nenoriu jų skelbti iš anksto, kad nebūtų jokio spaudimo renkant Garbės pilietį. Išrinkto asmens pavardę ir kokie buvo kandidatai, sužinosime kitąmet sausio mėnesio viduryje, po įvykusio Garbės piliečio suteikimo komisijos posėdžio.
– Priminkite, kodėl teko keisti Garbės piliečio vardo suteikimo tvarką?
– Birželio mėnesio pradžioje buvo priimtas Lietuvos vietos savivaldos įstatymo Nr. 1-533 straipsnių pakeitimo įstatymas, todėl keitėsi Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, kuriose numatytas savivaldybių tarybų sudarytų komisijų balsavimo tvarka. Kai įvyko pasikeitimai Vietos savivaldos įstatymo nuostatose, teko keisti šalies savivaldybės tarybose sudarytų komisijų balsavimo tvarką.
– Ar balsavimo tvarkoje įvyko dideli pokyčiai?
– Nėra jie labai dideli. Tuo atveju, kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, balsuojama dar kartą, o ir po tokio balsavimo balsams pasiskirsčius po lygiai, minėto įstatymo pakeitimas leidžia komisijų nuostatuose pačioms nusistatyti tvarką, kaip tęsiamas balsavimas. Todėl Panevėžio rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos veiklos nuostatuose dabar numatyta, kad komisijai po dviejų balsavimų tektų balsuoti trečią kartą ir, jei balsai pasiskirstytų po lygiai, tuomet viską nulems posėdžio pirmininko balsas.