Panevėžio pataisos namuose lankėsi aktyvaus laisvalaikio centro „Vikingai“ įkūrėjas bei vadovas Marius Roslekas su sporto trenere Jūrate Tamkevičiūte. Savanoriai atvyko propaguoti sveiką gyvenimo būdą, paskatinti nuteistų moterų bendruomenę užsiimti aktyvia sportine veikla.
Susitikimo metu, nepabūgusios vėstančių orų, bausmę atliekančios moterys gausiai rinkosi į rekreacinę zoną kieme, kur joms pristatyta aukšto intensyvumo CrossFit tipo treniruotė (tokios treniruotės metu ne tik treniruojamasi su svoriais, bet ir atliekami aerobikos bei gimnastikos pratimai).
Treniruotę organizavę savanoriai pasirūpino ir gausiu arsenalu sportui skirtų priemonių, kurios vos tilpo į lengvojo automobilio priekabą. Užsiėmimo metu moterys ne tik maksimaliai stiprino kūno raumenis, mokėsi pagrindinių funkcinių judesių, bet ir sužinojo, kaip teisingai kvėpuoti, atlikti pratimus, turėjo galimybę asmeniškai konsultuotis joms rupimais fizinio aktyvumo klausimais.
Po užsiėmimo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, numatytos savanorių lankymosi įstaigoje datos.
Sporto klubo įkūrėjas M. Roslekas į Panevėžio pataisos namus atvyko atsiliepęs į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos paskelbtą kvietimą dalyvauti projekte „Savanoriauk! Padėk keistis“.
Pasak M. Rosleko, perskaitytas kvietimas, raginantis tapti savanoriu pataisos įstaigose, paskatino jį susimąstyti apie tai, jog nuteistos moterys galbūt norėtų užsiimti sportu, kurio dėka žmogus sustiprėja fiziškai, psichologiškai bei dvasiškai.
„Tapdamas savanoriu tikiu, kad galima pakeisti žmogaus požiūrį ir per sveiką gyvenseną formuoti pasirinkimą grįžus į visuomenę nebenusikalsti“, – įsitikinęs aktyvaus laisvalaikio centro „Vikingai“ įkūrėjas, turintis nemenką savanoriškos veiklos patirtį dirbant su vaikais.
Tiek Marius, tiek Jūratė gimtajame mieste Elektrėnuose įkurtame sporto klube veda užsiėmimus jaunuoliams iš socialiai remtinų šeimų, kurios stokoja ne tik lėšų, bet ir įgūdžių ugdyti vaikus.
„Taip nuo mažų dienų per sporto veiklą formuojame atsakingumo, tikslo siekimo, bendravimo įgūdžius. Taigi, noras duoti, padėti man nėra svetimas“, – sako Marius.