Panevėžio pataisos namuose 11-ai kalinčių moterų pakvipo laisve

Seimas svarstys „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio siūlymą valstybės atkūrimo šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga skelbti amnestiją.

Ketvirtadienį po pateikimo 64 balsais „už“, keturiems parlamentarams balsavus „prieš“ ir 25 susilaikius pritarta įstatymo dėl amnestijos projektui. Toliau jį svarstys Seimo komitetai, norint įstatymą priimti reikės dar dviejų balsavimų.

Amnestijai ruošiasi ir Panevėžio pataisos namai

Amnestijos projekto priėmimui ruošiasi ir Panevėžio pataisos namai. Jie amnestiją, jei būtų priimtas įstatymo projektas, galėtų pritaikyti 25 nuteistosioms: vienuolika išleistų į laisvę, o 14 būtų sutrumpintas bausmės laikas.

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Vladislovas Navickas naujienų portalui JP aiškino, kad komentuoti paties įstatymo projekto nenorėtų.

„Vertinti projekto nenorėčiau – esame bausmių vykdymo sistema, vykdome įstatymus ir savo požiūrio nepasakysiu“, – pokalbį pradėjo pareigūnas ir tęsė:

„Atlikome paskaičiavimus pagal pateiktą projekto redakciją. Pataisos namuose amnestijos įstatymas paliestų 25 moteris. Ne toks didelis skaičius. Vienuolika būtų paleistos, o keturiolikai sumažinamas bausmės laikas. Realiai viskas paaiškėtų, kai bus priimtas įstatymo projektas. Pagal dabartinį projektą, jeigu jis būtų priimtas, jį įvykdyti turėtume per 3 mėnesius.“

V. Navickas.

Kai kurioms amnestijos netaikys

Pasak V. Navicko, 11 moterų, kurios būtų išleistos į laisvę, atitinka įstatymo projekto kriterijus.

„Tiesiog jos atitinka įstatymo projekto reikalavimus. Ir su vaikais, ir pagal kaltės formą. Yra didelis nuteistųjų skaičius, kurioms negalima taikyti būsimo įstatymo. Ir pagal straipsnius, ir pagal padarytą nusikaltimą. Ypatingai daug yra nuteistųjų, kurios disponavo narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis, o tokių nuteistųjų yra 35 proc. Joms taikyti amnestijos negalima“, – teigė Pataisos namų vadovo pavaduotojas ir sakė, kad šiuo metų įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka 255 moterys, iš jų 13 moterų su vaikais.

R. Karbauskis.

Seimo nario siūlymas

R. Karbauskis siūlo, kad nuo bausmės būtų atleidžiamos iki šešerių metų nelaisvės nuteistos nėščios bei nepilnamečių vaikų turinčios moterys. Taip pat būtų paleidžiami nuteistieji iki trejų metų nelaisvės: vyresni kaip 65 metų, turintys vidutinį ar sunkų neįgalumą, nusikaltimus padarę būdami nepilnamečiais asmenys.

Kitiems nuteistiesiems bausmės laikas galėtų būti sumažinamas – nėščioms bei nepilnamečių vaikų turinčioms moterims, taip pat padariusiems nusikaltimus dėl neatsargumo.

Amnestija nebūtų taikoma recidyvistams, nuteistiems iki gyvos galvos, padariusiems sunkius nusikaltimus, nusikaltusiems laisvės atėmimo vietoje ir t. t. Taip pat amnestija nebūtų taikoma už nusikaltimus finansų sistemai, valstybės tarnybai, visuomenės saugumui, susijusius su narkotikais, ginklais.

Įstatymo projektą dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai sukritikavo Seimo Teisės departamentas. Anot Seimo teisininkų, siūlomas reguliavimas gali būti diskriminacinis, nes amnestiją taiko vyresniems žmonėms ir motinoms su vaikais.

Teisingumo ministerijos duomenimis, „valstiečių“ lyderio pasiūlyta amnestija paliestų apie 250 nuteistųjų.

Kalėjimuose Lietuvoje šiuo metu bausmes atlieka arba yra suimti daugiau nei 6 tūkst. asmenų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Paluckas nesureikšmina R. Žemaitaičio pasisakymų: jis užpildo vakuumą tos informacijos, kurios visuomenei reikia

JP Redakcija

I. Šimonytė: R. Žemaitaitis daro viską, kad būtų išmestas iš valdančiosios koalicijos

JP Redakcija

S. Skvernelis mato poreikį visiems Seimo turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads