![dsc06208](https://jp.lt/wp-content/uploads/2016/11/DSC06208.jpg)
Teatro gatvėje jau beveik metai yra įsikūrę naujieji Panevėžio nakvynės namai. Čia, neturintys pastovios gyvenamosios vietos nakčiai gali prisiglausti 20 asmenų ir dar 40 asmenų šiose patalpose gali apsistoti iki pusmečio, gavus Panevėžio miesto savivaldybės leidimą.
„Iki pusmečio nakvynės namuose gali apsistoti asmenys neturintys gyvenamosios vietos, tai yra, jeigu jų būstas sudegė, žmonės neseniai paleisti iš įkalinimo įstaigos ir kiti asmenys dėl vienų ar kitų priežasčių, netekę gyvenamosios vietos. Jeigu matome, kad asmuo stengiasi integruotis į visuomenė, ieškosi darbo bei siekia socialinio būsto, gyvenimo laiką galime pratęsti“, – naujienų portalui JP pasakojo Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vedėjas Viktoras Michailovas.
„Šaltuoju sezono metu nakčiai priimame net ir daugiau nei 20 asmenų, nepaliekame nei vieno gatvėje. Šią naktį į mus kreipėsi net 24 asmenys“, – pasakojo nakvynės namų vadovė Aurelija Skudienė.
Aurelija Skudienė teigia, kad kas metus pastovių lankytojų nakvynės namuose daugėja, o jų amžiaus vidurkis – mažėja. Kaip teigia įstaigos vadovė, šiuo metu jauniausias jų lankytojas yra 22-jų metų.
Nepatenkinti kaimynai
![dsc06197](https://jp.lt/wp-content/uploads/2016/11/DSC06197-300x169.jpg)
Anksčiau Panevėžio nakvynės namai buvo įsikūrę Elektronikos gatvėje, netoli Nevėžio upės. Panevėžio miesto savivaldybei su Socialinių paslaugų centru įgyvendinus plėtros projektą, Teatro gatvėje pastatytas modernus naujas pastatas, tačiau nakvynės namų gyventojai skundžiasi, kad senosiose patalpose jiems buvo daug geriau.
Mat naujuose Nakvynės namuose, Teatro gatvėje, juos uja ir nepasitenkinimą reiškia kaimynai.
„Čia jaučiamės lyg paršiukai garde. Negalime išeiti į kiemą, negalime atsidaryti langų, nes kaimynai nepatenkinti mūsų draugija“, – JP teigė vienas iš Nakvynės namų gyventojų.
„Iš tikrųjų mūsų gyventojai, ypač tie, kurie apsistoję pusmečiui, yra draugiški ir problemų nekelia. Galbūt patys kaimynai labiau linkę sutirštinti spalvas ir jiems mūsų kaimynystė nepriimtina dėl kitų priežasčių“, – pasakojo Nakvynės namų vadovė A. Skudienė.
Tarp gyventojų – talentai
![dsc06204](https://jp.lt/wp-content/uploads/2016/11/DSC06204-169x300.jpg)
Nakvynės namuose laikinai gyvenantys panevėžiečiai veltui laiko neleidžia. Vienas iš šių namų gyventojų darbuotojus džiugina savo darbais. Vyras iš surinktų akmenukų ir karoliukų gamina mozaikas. Jo darbai eksponuojami net pačiuose Nakvynės namuose.
„Daryčiau ir daugiau ir gražiau, tačiau reikia turėti iš ko. Aš darau iš medžiagų, kurias randu ar kiti randa ir su manimi pasidalina, tad darbus pabaigti ir padaryti dailiai tampa sunku“, – naujienų portalui JP pasakojo vyras.
Moterų mažiau
Kaip teigia Panevėžio nakvynės namų vadovė A. Skudienė, nakvynės namuose moterų visada būna trečdaliu mažiau nei vyrų. Norintiems pernakvoti, yra skirtos 20 vietų: 5 vietos moterims ir 15 vietų vyrams.
„Moterų visada turime mažiau, todėl ir vietų joms skirta daug mažiau“, – pasakojo A. Skudienė.
Problemos dėl tvarkos
Nakvynės namų darbuotojams su lankytojais sunkiausia susitarti dėl asmeninės higienos ir tvarkos paliekant miegojimo vietą.
„Lankytojai gali pas mus ateiti nuo 20 valandos ir miegoti iki 8 valandos ryto. Išeinančių prašome susitvarkyti miegojimo vietą, tačiau dėl to dažnai kyla problemų“, – pasakojo Panevėžio nakvynės namų vadovė.
Tie, kurie patys atvyksta į Nakvynės namus, yra geranoriški ir problemų darbuotojams nekelia, tačiau tuos, kuriuos atveža čia per prievartą, tenka tramdyti ir raminti. Tačiau, kaip teigia vadovė, policijos ar kitų įstaigų kviesti dar niekada nereikėjo, pavyksta susitarti ir be pašalinių įsikišimo.
![](https://jp.lt/wp-content/plugins/pennew-straipsniu-ikonos/assets/img/nuotraukos.png)