Panevėžio moksleiviams – neįprastas aukcionas

AutoriusJP
FotoGEDIMINAS KARTANAS
Renginio akimirka.

Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre vyko Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ ir Panevėžio švietimo centro organizuotas aukcionas „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“.

Tai yra jau ketvirtus metus kartu įgyvendinamos iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį“ renginys.  Pašiaušti plaukus tradicinėms pamokoms pasiruošę mokiniai varžėsi dėl neįprastų pirkinių – septynių mieste veikiančių įmonių pateiktų iššūkių.

Profesinės galimybės dar mokyklos suole

Šiais metais iššūkius mokiniams pasiūlė septynios Panevėžio įmonės: elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei gaminanti UAB „Harju elekter“, stiklo dirbinius kurianti meninio stiklo studija UAB „Glasremis“, pramoninius robotus diegianti UAB „Profibus“, atliekų tvarkymo sistemą administruojanti ir kurianti UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“, metalo apdirbimo veiklą vykdanti UAB „Metalistas LT“, žemės ūkio technikos srityje besispecializuojanti UAB „Specagra“ ir boulingo, biliardo ir kitas pramogas teikiantis „Rožyno“ boulingo ir biliardo centras.

Spęsdami iššūkius mokiniai nagrinės klausimus, susijusius su antrinių žaliavų panaudojimu ir ekologija, CO₂ ir klimato kaitos mažinimo galimybėmis, inžinerijos technologijomis, ieškos galimų spendimų.

Renginio akimirka.

Pasak „Panevėžys NOW“ direktorės Monikos Miniotaitės, šia iniciatyva siekiama sudominti jaunimą, plačiau supažindinti su profesinėmis galimybėmis baigus mokyklą, o verslo įmonės skatinamos vykdyti tvarią plėtrą, rūpintis reikiamų specialistų ugdymu ir pritraukimu.

„Spręsdamos iššūkius, komandos turi galimybių lankytis įmonėse, o tai, be abejo, žadina mokinių smalsumą, motyvaciją, skatina domėtis vietos verslo procesais. Ši iniciatyva išsiskiria tuo, kad padeda mokiniams ugdytis problemų sprendimo įgūdžius, plačiau supažindina su būsima darbo rinka. Mokiniai, jų mokytojai, užmegzdami ryšį su miesto įmonėmis, išsamiai susipažįsta su jų veikla, įsitikina, kad karjeros galima siekti ir gimtajame mieste“, – teigia Panevėžio plėtros agentūros direktorė M. Miniotaitė.

Varžėsi 15 komandų

Renginyje dalyvavo penkiolika Panevėžio miesto mokyklų komandų, kurios aukcione varžėsi dėl verslo iššūkių. Iššūkius už specialius pinigus – pankoinus – „nusipirkti“ pavyko 7-ių mokyklų komandoms: UAB „Harju elekter“ iššūkį įsigijo Beržų progimnazijos aštuntokų komanda, UAB „Glasremis“ iššūkį – 5-osios gimnazijos antrokų komanda, UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“ iššūkį teks spręsti Raimundo Sargūno sporto gimnazijos trečiokų komandai, UAB „Profibus“ iššūkį – robotikos centro „RoboLabas“ komandai, UAB „Metalistas LT“ iššūkį – Juozo Miltinio gimnazijos komandai, UAB „Specagra“ iššūkį – pradinės mokyklos trečiokų-ketvirtokų jungtinei komandai, „Rožyno“ boulingo ir biliardo centro iššūkį – „Vilties“ progimnazijos ketvirtokų komandai.

A. Malčiauskienė.

„Užsimezgusi švietimo ir verslo bendrystė – bene didžiausias ketverius metus tęsiamos iniciatyvos pasiekimas. Džiaugiamės, kad mieste veikiančios įmonės suteikia mokiniams patirtinio ugdymo(si) galimybių ir supažindina su įmonių veikla, patiriamais iššūkiais. Mokyklose suteikiamas stiprus teorinių žinių pagrindas, bet labai svarbu mokiniams parodyti, kaip žinios gali būti pritaikomos praktiškai,“ – mano Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Mokinių komandos, įsigijusios iššūkius, juos spręs du mėnesius – lankysis įmonėse ir rinks informaciją, stengsis kūrybiškai pritaikyti pamokų metu gautas žinias. Sprendimus komandos pristatys įmonių atstovams ir komisijai baigiamojo iniciatyvos renginio metu, kuris įvyks gruodžio mėnesį.

Komandoms, aukciono metu neįsigijusioms iššūkių, buvo įteikti Panevėžio švietimo centro paguodos prizai – galimybė dalyvauti Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ar Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro edukacinėse veiklose.

Renginio akimirka.

Iniciatyva įvertinta

Iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija” yra Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamo verslo plėtros sąlygų gerinimo projekto „Panevėžys – atviras verslui“ dalis. Iniciatyva šiemet sulaukė ir tarptautinio įvertinimo. Šis projektas laimėjo Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką kategorijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“.

Nuo 2020 m. projekte dalyvavo 25 Panevėžio įmonės, beveik 30 mokytojų ir keli šimtai moksleivių. Nacionalinės atrankos konkurso nugalėtojus atrinko komisija, sudaryta iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Inovacijų agentūros, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir privataus sektoriaus atstovų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aukcione už beveik milijoną eurų parduotos buvusios Lietuvos probacijos tarnybos patalpos

JP Redakcija

Sieks sudominti STEM mokslais

JP Redakcija

Verslo klubo BNI „Nevėžis“ aukcione – išpildyta vaikų svajonė

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads