Praėjusią savaitę Panevėžio miesto savivaldybėje vyko Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas 51 klausimas, susijęs su miesto infrastruktūra, sveikatos paslaugomis, švietimu, ekologija ir pan. Apie svarbiausius priimtus sprendimus bei miesto ateities planus kalbamės su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
Panevėžys nuolat keičiasi ir gražėja, vis patrauklesnėmis tampa viešosios erdvės. Ar ir šįkart posėdyje buvo svarstyti klausimai apie būsimus projektus?
Nuolat ieškome įvairių finansavimo šaltinių, įgalinančių atnaujinti kuo daugiau viešųjų erdvių, kuriomis džiaugtųsi tiek panevėžiečiai, tiek miesto svečiai. Jau dabar matome, kaip gausiai lankomi rekonstruoti Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkai, Jaunimo sodas, „Ekrano“ marių erdvės. Suprasdami panevėžiečių poreikį turėti dar daugiau galimybių praleisti aktyvų, kokybišką laisvalaikį, pailsėti gamtoje, priėmėme sprendimą atgavinti apie 10,72 ha Berčiūnų miško parko teritorijos. Jei projektas bus įvertintas teigiamai, ši teritorija būtų sutvarkyta iš esmės ir pritaikyta rekreacijai.
Siekiame pagerinti miesto viešąsias erdves, kad jos būtų patogesnės miestiečiams. Planuojame atnaujinti dar nerekonstruotas centrines miesto erdves, tokias kaip T. Moigio gatvę, Panevėžio bataliono gatvę, prieigas prie teatro „Menas“ ir kt. centrines miesto erdves. Planuojama įrengti informacinius stendus, mažosios architektūros elementus, poilsio oazes ir apšvietimą.
Tvarumas ir ekologija yra viena iš mūsų strateginių krypčių. Planuojame plėsti modernias atliekų surinkimo aikšteles su požeminiais konteineriais. Šiemet įsigaliojus Europos Sąjungos direktyvai, gyventojai turi atskirti biologiškai skaidžias maisto ir virtuvės atliekas. Mieste jau įrengtos 35 modernios aikštelės su požeminiais atliekų surinkimo konteineriais, skirtais stiklui, plastikui, popieriui ir mišrioms buitinėms atliekoms rūšiuoti. Įgyvendinus dar vieną investicinį projektą, aikštelėse po žeme būtų įrengtos papildomos talpos konteineriai, skirti maisto ir virtuvės atliekoms.
Tarybos posėdyje buvo svarstyti ir sveikatos paslaugų gerinimo klausimai?
Taip, Tarybos posėdyje priėmėme sprendimą gerinti sveikatos paslaugas mieste. Žvelgdami į ateitį, siekiame užtikrinti geresnį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą. Pasinaudodami Europos Sąjungos investicijomis į miesto gydymo įstaigas planuojame pritraukti gydytojus rezidentus, radiologus-technologus, slaugytojus.
Švietimas – viena iš svarbiausių, strateginių krypčių. Vakar miestas ir vėl buvo pilnas šurmulio – po vasaros atostogų į mokyklas sugrįžo jaunieji panevėžiečiai. Ar Tarybos posėdyje buvo aptarti su švietimu susiję klausimai?
Gera matyti šį rudenį miesto mokyklų klasių duris pirmą kartą pravėrusius pirmokus, pilnus įspūdžių po vasaros vėl sugrįžusius vyresniųjų klasių mokinius. Mūsų tikslas yra suteikti vaikams aukščiausios kokybės ugdymą, todėl siekiame pritraukti ir išlaikyti mokytojus mūsų mieste. Tarybos posėdyje patvirtinome naują finansinės paramos tvarką trūkstamų specialybių pedagogams. Siūlome įvairias finansines paskatas, tokias kaip dalinis studijų finansavimas, vienkartinės išmokos kelionės išlaidoms, būsto nuomos išlaidų padengimas arba Savivaldybės būsto suteikimas, vienkartinės išmokos sveikatinimo paslaugoms. Tikimės, kad tai paskatins mokytojus rinktis Panevėžį.
Tarybos posėdyje apsvarstėte net 51 klausimą, gal norėtumėte paminėti dar kokį svarbų sprendimą?
Mes palaikome glaudžius ryšius su miestu partneriu Vinycia ir kai tik galime suteikiame jiems humanitarinę pagalbą. Šįkart iš jų gavome prašymą aprūpinti mokyklas elektros generatoriais. Suprantame ir palaikome broliškos tautos norą, nepaisant itin sudėtingų karo sąlygų užtikrinti galimybę vaikams mokytis, todėl iš miesto biudžeto skyrėme lėšų elektros generatoriams įsigyti.