Respublikinėje Panevėžio ligoninėje surengtoje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Išeminės širdies ligos gydymas – nuo prevencijos iki intervencijos“ pagrindinis dėmesys miokardo infarktui, lėtinių vainikinių arterijų okliuzijų, išeminės širdies ligos chirurginiam gydymui bei buvo paliestos ir kitos aktualios temos.
Svarbios konferencijos organizatoriai: Respublikinė Panevėžio ligoninė, Vilniaus universiteto Skubios medicinos klinika, Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija, Lietuvos širdies asociacija, Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugija.
Konferencija buvo skirta įvairių specialybių medicinos gydytojams, visų specializacijų slaugytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, šeimos gydytojams, darbo, teismo medicinos gydytojams, biomedicinos technologams ir kitiems medicinos specialistams.
Temos aktualios
Konferenciją atidarė ir jos dalyvius sveikino Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas prof. Pranas Šerpytis, Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Sigita Glaveckaitė, Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus.
Jie pažymėjo konferencijai pasirinktų temų aktualumą bei akcentavo, jog Panevėžio ligoninė konferencijos pravedimui buvo pasirinkta neatsitiktinai – didžiausia ir svarbiausia gydymo įstaiga šiaurės ir rytų Lietuvos regione bei medicinos įstaiga pastaruoju metu yra viena pirmaujančių šalyje kardiologijos, intervencinės radiologijos, kraujagyslių chirurgijos srityse.
Pasirinkta vieta džiaugėsi
Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. M. Vaitkus pabrėžė, kad džiaugiasi, jog Panevėžį aplanko profesoriai, mokslininkai ir dalinasi savo patirtimi.
„Šią patirtį galime pritaikyti savo ligoninėje, nes pacientai turi gauti kuo geresnes gydymo sąlygas. Be to, medikai užmezga naujas pažintys, atnaujinami buvę kontaktai ir žinios. Šitoje konferencijoje pagrindinis dėmesys – miokardo infarktui, išeminės širdies ligos chirurginiam gydymui bei kitoms aktualioms temoms. Juolab kad ligos ankstyvoji profilaktika gali užkirsti kelią ligos progresavimui ir net 80 proc. atvejų jos išvengti. Visi konferencijos lektoriai – garsus ir žinomi mokslininkai, chirurgai“, – sakė M. Vaitkus ir pasidžiaugė, kad konferencijoje dalyvauja Panevėžio ligoninės kardiologas dr. Tomas Vosylius.
Chirurginis gydymas – svarbus
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos širdies chirurgas, prof. dr. Gintaras Kalinauskas sakė, kad jo pranešimas susijęs su išėminės širdies ligos chirurginiu gydymu.
„Esu chirurgas, todėl ir kalbu apie chirurginį gydymą. Kaip žinoma, milijonui gyventojų reikia atlikti apie tūkstantį širdies operacijų. Panevėžyje gyvena apie 90 tūkst. gyventojų, tai per metus reikėtų atlikti apie 90 žmonių širdies operacijas. Todėl tikimės, kad panevėžiečiai profilaktiškai reaguos ir Santaros klinika pasieks daugiau pacientų iš Panevėžio. Juolab kad santykiai tarp ligonių – puikus, o operacijomis galime išgydyti daugiau žmonių ir taip pagerinti jų gyvenimą. Norime, kad laiku žmonės gautų reikiamą pagalbą“, – aiškino prof. G. Kalinauskas.
Širdies ligos kamuoja žmones
Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. S. Glaveckaitė paaiškino, kokios pagrindinės širdies ligos kamuoja žmones.
„Pagrindinė širdies liga, nuo kurios mirštama, – širdies kraujagyslių liga – aterosklerozė. Konferencijoje ir kalbama apie ligos prevenciją, apie ankstyvąją profilaktiką, kraujotakos palaikymo priemones: nuo prevencijos iki intervencijos bei apie tos ligos grėsmes. Konferencija – tai edukacinė priemonė, o ji surengta Panevėžio ligoninėje, nes ligoninė – lyderė Šiaurės rytų Lietuvoje. Todėl labai svarbu, kad konferencija vyksta šioje ligoninėje“, – aiškino prof. S. Galaveckaitė.
Panevėžiečius kamuoja tos pačios ligos
Panevėžio ligoninės kardiologas dr. T. Vosylius aiškino, kad panevėžiečius kamuoja tos pačios ligos, kaip ir kitus Lietuvos gyventojus.
„Panevėžys ir jo gyventojai neišskiria iš kitų Lietuvos miestų gyventojų – jų ligos tokios pačios. Jos yra labai svarbios ir jos pareikalauja daug gyvybių. Labai svarbu, kad ligos išeitis būtų kuo geresnės, o ligos pažeidimai sumažėtų bei nesibaigtų miokardo infarktu. Beje, per pačią pandemiją širdies ligų atvejai buvo sumažėję, bet COVID-19 atvejams sumažėjus ligos atvejų padaugėjo – užleistų atvejų daugiau“, – kalbėjo panevėžietis medikas T. Vosylius.