Ar studentai gali dalyvauti studijų mainų programoje, neišvykdami į kitą aukštąją mokyklą? Pasirodo, taip! Panevėžio kolegijos burnos higienos studentai šią galimybę išbandė praktiškai, sulaukę socialinio darbo studijų programos kolegų, kurie atvyko į mokymosi vizitą Burnos priežiūros laboratorijoje.
Burnos higienos studentai supažindino svečius su laboratorijoje esančia įranga, aptarė burnos priežiūros priemonių įvairovę ir tinkamo jų naudojimo svarbą. Būsimieji socialiniai darbuotojai pabrėžė komandinio darbo reikšmę, nes tiek socialinių darbuotojų, tiek burnos higienistų veikla yra orientuota į žmogaus gerovę. Šios dvi profesijos siekia užtikrinti visapusišką požiūrį į žmogų, apimantį fizinę, psichologinę ir socialinę sveikatą.
Burnos sveikata glaudžiai susijusi su žmogaus psichologine savijauta. Dantų praradimas ar kitos burnos problemos gali sukelti nepasitikėjimą savimi, gėdos jausmą ir net socialinę izoliaciją, trukdančią aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Bendradarbiavimas tarp socialinio darbuotojo ir burnos higienisto leidžia ne tik spręsti sveikatos problemas, bet ir padėti žmogui atgauti pasitikėjimą savimi bei sugrįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą.
Rūpinimasis žmogaus gerove yra esminė abiejų profesijų misija. Žmogaus gerovė apima ne tik fizinę sveikatą, bet ir emocinę pusiausvyrą, socialinį saugumą bei galimybę aktyviai dalyvauti bendruomenėje. Bendradarbiaudami specialistai gali užtikrinti visapusišką ir ilgalaikę pagalbą, kuri ne tik sprendžia konkrečias problemas, bet ir užkerta kelią jų pasikartojimui, stiprina žmogaus sveikatą bei gyvenimo kokybę.
Burnos higienos studentai, užbaigdami Visuomenės burnos sveikatos kursą, praktiškai pritaikė savo žinias, skatindami burnos sveikatos išsaugojimą. Tuo tarpu būsimieji socialiniai darbuotojai praplėtė savo supratimą ir darbo galimybes, įgydami naujų įžvalgų, kaip dar efektyviau padėti žmonėms.
Tokie susitikimai gali įkvėpti ir kitų specialybių studentus glaudesniam tarpdisciplininiam bendradarbiavimui ir padėti suprasti, kaip svarbu dirbti kartu su įvairių sričių specialistais, kad būtų užtikrintas visapusiškas rūpestis žmogumi. Tai skatina ne tik profesinį augimą, bet ir leidžia pasiekti geresnių rezultatų dirbant su pažeidžiamais žmonėmis, stiprinant jų sveikatą ir gyvenimo kokybę.