Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės įsakymu, Panevėžio gamtos mokyklai skirta 303 000 eurų. Ši suma patvirtinta rugpjūčio 30 dieną, išleidžiant įsakymo pakeitimą. Suma skirta švietimo įstaigos modernizavimo programai įgyvendinti. Skirtos lėšos turi būti įsisavintos per 2016 metus.
Kaip teigia, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos Ūkio ir aplinkos komiteto pirmininkas Alfonsas Petrauskas, miesto savivaldybės administracija turės pasistengti, tam, kad būtų suspėta įsisavinti pinigus ir suorganizuoti viešuosius pirkimus.
Ilgai laukti pinigai pastato renovacijos darbams Panevėžio gamtos mokyklai pagaliau skirti. Pasak tarybos nario, pati miesto savivaldybės administracija prie skirtos sumos privalės prisidėti 130 tūkst. eurų.
Tačiau vicemeras Petras Luomanas teigia, kad jeigu Švietimo ir mokslo ministerija skyrė tokio dydžio paramą, tai palengvintų miesto savivaldybės naštą ir ji neskirtų pinigų šios įstaigos renovacijai pati.
„Prieš tai iš miesto savivaldybės biudžeto buvo suplanuota Panevėžio gamtos mokyklai skirti 130 tūkst. eurų renovacijai. Kadangi ir seniau buvo mėginta gauti paramą iš Švietimo ir mokslo ministerijos, bet ji nebuvo skirta, įdomu ar savivaldybė yra suplanavusi viešuosius pirkimus numatytai sumai, jeigu taip, tada pridėti darbų sąrašą ir įsisavinti likusią skirtą pinigų sumą nebus sunku“, – teigia A. Petrauskas.

Naujienų portalui JP pasidomėjus, kodėl pinigai šiai mokyklai nebuvo skirti anksčiau, vicemeras teigia, kad nebuvo stengtasi jų gauti.
„Buvo išsiųstas klausimas Švietimo ministerijai, ar įmanoma gauti paramą šiai mokyklai, tuo bandymas gauti subsidijas ir baigėsi. Už šią paramą, kuri skirta šiems metams, Gamtos mokykla turėtų būti dėkinga Seimo nariui panevėžiečiui Petrui Narkevičiui, kuris stengėsi įrodyti, kad šiai mokyklai renovacijai lėšų būtinai reikia“, – sakė Panevėžio savivaldybės tarybos narys A. Petrauskas.
Pinigų suma skirta iš švietimo įstaigų modernizavimo programos bus skirta pastato renovacijai. Panevėžio gamtos mokykla pastatyta 1925 metais, nuo šios datos ji nebuvo renovuota nei karto.