Penktadienis, 18 spalio, 2024

Panevėžietis D. Rapšys Pasaulio taurės etape Šanchajuje iškovojo bronzos medalį

AutoriusJP, LRT.LTFotoLTOK
D. Rapšys.

Šanchajuje, Kinijoje, startavo pirmasis šio sezono „World Aquatics“ pasaulio plaukimo taurės etapas. Pirmajame savo finale trečią vietą užėmė panevėžietis Danas Rapšys.

Lietuvis Danas Rapšys sėkmingai pradėjo varžybas ir pateko į 400 m laisvu stiliumi plaukimo finalą. Atrankoje jis finišavo per 3 min. 41,99 sek., užimdamas antrą vietą tarp 17 dalyvių.

Greičiau plaukė tik britas Jamesas Guy‘us, kuris distanciją įveikė per 3 min. 41,82 sek. Trečias liko jo tautietis Duncanas Scottas (3 min. 42,29 sek.).

Finale D. Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 38,63 sek. ir užėmė trečią vietą. Pirmąją vietą užėmė Duncanas Scottas, o antrą – Kieranas Smithas.

Primename, kad D. Rapšiui priklauso Lietuvos vyrų rekordas 400 m laisvu stiliumi rungtyje – 3 min. 33,20 sek.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje panevėžietis Andrius Šidlauskas užėmė devintą vietą tarp 35 dalyvių, jo laikas – 58,48 sek. Šiuo metu plaukikas yra pirmas rezerviniame sąraše ir galėtų dalyvauti finale, jei kuris nors dalyvis atsisakytų startuoti. Iki patekimo į finalą lietuviui pritrūko vos 0,2 sek.

Atrankoje lyderiavo kinai Qin Haiyangas (56,52 sek.) ir Sun Jiajunas (56,80 sek.), taip pat neutralus atletas Ilja Šymanovičius (56,92 sek.).

Kaip ir ankstesniais metais, varžybose plaukikams bus skiriami reitingo taškai, kurie priklausys ne tik nuo užimtos vietos finale, bet ir nuo rezultato, kuris bus konvertuojamas į AQUA taškus. Šių metų bendrą varžybų prizinį fondą sudaro beveik 1,2 mln. JAV dolerių.

Sportininkai taip pat turės galimybę laimėti ir papildomų prizų. Kiekvienas, pagerinęs pasaulio rekordą arba iškovojęs „Trigubą karūną“ (laimėjęs tą pačią rungtį visuose trijuose etapuose), gaus 10 tūkst. JAV dolerių premiją.

Olimpiniame baseine debiutavęs panevėžietis A. Savickas neperžengė atrankos barjero

Rekordinę vietą žaidynėse jau užėmęs D. Rapšys neprasibrovė į dar vieną pusfinalį D. Rapšys.

Geriausias olimpinis pasirodymas, bet be medalio: panevėžietis D. Rapšys finale liko penktas