Panevėžietės tautodailininkes siūlo austinėmis juostomis pagražinti šiuolaikinius rūbus

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Visą mėnesį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo langus ir erdves puošia tautodailininkių šeimyninio dueto – mamos Violetos Valentonytės ir dukros Urtės Salikaitės-Pranckūnienės – austų juostų ir aksesuarų paroda „Raštų kelionė: nuo tradicijos iki kūrybos“.

Visą mėnesį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo langus ir erdves puošia tautodailininkių šeimyninio dueto – mamos Violetos Valentonytės ir dukros Urtės Salikaitės-Pranckūnienės – austų juostų ir aksesuarų paroda „Raštų kelionė: nuo tradicijos iki kūrybos“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Parodos autorė U. Salikaitė-Pracnkūnienė pasakojo, kad su mama net 15 metų dalinasi lietuvišku kultūros paveldu ir jį pritaiko šiuolaikiniam gyvenimui.

„Surengti parodą pakvietė biblioteka. Su mama norėjome parodyti, kad austos juostos skirtos ne tik jubiliatus pasveikinti sulaukus garbingo amžiaus arba ryšėti apsirengus tautiniais rūbais. Juostas ir kitokį aksesuarą galima naudoti šiuolaikiškai apsirengus. Kita vertus, dabartinis jaunimas jau pamėgo austas juostas ir jomis paįvairina savo garderobą“, – pasakojo jaunoji audėja ir teigė, jog nori, kad austines juostas naudotų įvairiai.

Panevėžietės tautodailininkes siūlo austinėmis juostomis pagražinti šiuolaikinius rūbus.
Panevėžietės tautodailininkes siūlo austinėmis juostomis pagražinti šiuolaikinius rūbus

„Dabartinis jaunimas – išradingas ir juostas pritaiko prie savo rūbų. Juolab kad juostomis galima pagyvinti rūbą. Juostų panaudojimo būdų tikrai yra daug. Vieni iš juostų pasidaro rankines, kiti kaklaraiščius, apyrankes. Panaudojimo būdus galima vardinti ir vardinti. Be to, kiekvienas susigalvoja, kaip panaudoti juostas“, – vardijo Urtė, kaip galima panaudoti austas juostas.

Pasak U. Salikaitės-Pranckūnienės, maždaug po 15 metų audžia juostas.

Panevėžietės tautodailininkes siūlo austinėmis juostomis pagražinti šiuolaikinius rūbus.

„Gal ir daugiau nei 15 metų. Labai sudėtinga suskaičiuoti, kiek metų audžiame juostas. Mama tikriausiai priskaičiuotų ir daugiau. Tuos 15 metų skaičiuojame, kada sudalyvavome pirmą kartą tautodailės mugėje. Beje, abi su mama esame tautodailininkės, o „Šaltinėlio“ bibliotekoje mūsų paroda berods jau trečią kartą“, – pasakojo Urtė ir teigė, kad ją pradėti austi juostas paskatino ir mama, ir tėtis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos spaudos fotografijos parodoje – įspūdingiausi metų kadrai

JP Redakcija

Panevėžyje atidarytos dvi išskirtinės parodos

JP Redakcija

Panevėžio dailės galerijoje – dvi parodos: Ukrainos tapytojos mėlis ir Kauno dailininkų abstrakcijos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads