Pasaulis vis plačiau atveria sienas, tampa lengviau keliauti (neskaitant dabartinės situacijos dėl koronaviruso), lengviau pasiekiami atokiausi žemės kampeliai. Žmonės migruoja, išvyksta studijuoti, dirbti, o kai kuriais atvejais tenka emigruoti būtent dėl sutiktos meilės. Taip nutiko ir mūsų herojei panevėžietei Rugilei Šimoliūnaitei Al Hammadi, kuri šiuo metu gyvena Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Išvyko gyventi į tolimąjį užsienį
Dar prieš iškeisdama viską į gyvenimą su mylimu žmogumi kitame pasaulio krašte, Rugilė buvo pradėjusi futbolininkės karjerą Lietuvoje.
„Mano, kaip futbolininkės karjera, prasidėjo, kai man buvo 12 metų. Futbolą žaisti norėjau jau nuo 8-erių, bet dėl visuomenėje vyravusių stereotipų, kad nuo futbolo kojos tampa kreivos, mama vis neleisdavo to daryti. Vis dėlto, sulaukusi 12 metų, įkalbėjau ją leisti man žaisti. Futbolą žaidžiau apie 6 metus. Kartu su komandos draugėmis tapome Lietuvos salės futbolo čempionėmis, vicečempionėmis, dalyvavome šalies moterų A ir 1 lygos čempionatuose“, – pasakojo 22 metų mergina.
Pasak jos, dauguma komandos narių savo, kaip futbolininkių karjeras baigė patyrusios traumas arba baigusios mokyklą, tačiau jos istorija kitokia. „Man karjerą teko baigti išvažiavus gyventi į Jungtinius Arabų Emyratus“, – atskleidė Rugilė.
Tėvai buvo šokiruoti
Paklausta, kaip reagavo jos tėvai, kai vos 16 metų pareiškė, kad įsimylėjo musulmoną, Rugilė atviravo, jog jie tikrai nebuvo patenkinti. „Mūsų meilės istorija yra šiek tiek kitokia. Su savo vyru susipažinau per internetą, o tuo metu man buvo vos 16 metų. Kai papasakojau mamai, kad sutikau už save vyresnį kitatautį, ji buvo tikrai šokiruota. Mamą labiausiai išgąsdino tai, kad Tarekas (arab. Tariq) – musulmonas. Manau daugelis tėvų bijotų išleisti savo dukrą gyventi į kitą šalį, kai jai vos 18 metų. Kol dar buvau nepilnametė, jis pats atskrido kelis kartus į Lietuvą ir pareiškė norą susipažinti su mano šeima, nes į mūsų santykius žiūrėjo rimtai“, – pasakojo mergina.
Bijojo kalbos barjero ir kitokio tikėjimo
Rugilė atsimena, jog prieš pirmąjį susitikimą su Tareku, jos tėvai bijojo. „Bijojo ir kalbos barjero, nes Tarekas kalba angliškai, ir jo tikėjimo. Nors tėvai ir draugės daug kartų bandė mane atkalbėti nuo šio žingsnio, vos tik sulaukus pilnametystės viską mečiau ir isvažiavau gyventi į Jungtinius Arabų Emyratus. Iki šiol prisimenu mamos žodžius prieš man išvykstant: „Kad ir kas benutiktų, mes pasirūpinsime tavimi“, – atviravo panevėžietė.
„Man jau išvykus gyventi į užsienį, tėvai suprato, jog jie nerimavo be reikalo. Dabar jie džiaugiasi, turintys tokį žentą kaip Tarekas ir mama man vis kartoja: „Kaip džiaugiuosi, kad jis tave myli ir rūpinasi“, – sakė Rugilė.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2020/11/image2-300x200.jpeg)
Dvejus metus nebuvo Lietuvoje
Rugilė tvirtino, jog pirmaisiais gyvenimo Dubajuje metais, ji bandė dažnai skraidyti į Lietuvą, tačiau netiesioginiai skrydžiai buvo pernelyg varginantys.
„Po to, pradėjus lauktis ir gimus dukrai, taip pat ir pasaulyje susiklosčius koronaviruso situacijai, keliavimas tapo dar sudėtingesnis. Lietuvoje nebuvau jau dvejus metus, tačiau džiaugiuosi, kad per šį laikotarpį tėvai jau kelis kartus buvo atvykę mūsų aplankyti ir taip pat turime tradiciją kas vakarą susiskambinti vaizdo skambučiu ir pasidalinti dienos įspūdžiais“, – džiaugėsi ji.
Numeris 5
Rugilės vyras Tarekas yra žinomas JAE futbolininkas. „Jis šiuo metu žaidžia Arabijos Gulfo lygoje, Alnasr-SC komandoje. Tai yra aukščiausia šalies lyga. Taip pat džiaugiuosi, kad Tarekas yra kviečiamas žaisti už JAE rinktinę. Jis žaidžia 5 numeriu. Smagus faktas, kad toks pat buvo ir mano futbolo marškinėlių numeris. Gal būtent likimas mus ir suvedė“, – juokėsi Rugilė.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2020/11/image1.jpg)
Dvigubos vestuvės
Rugilė ir Tarekas atšventė net dvejas vestuves – Lietuvoje ir JAE. „Mes susituokėme Emyratuose 2016 m., gruodį. JAE šventė buvo tik Tareko šeimos narių tarpe, nes musulmonai nedaro mišrių vestuvių, su draugais, antros pusės šeima, taip kaip mums yra priimtina. Vyrai daro sau atskirą šventę, o moterys taip pat švenčia atskirai. Tiesiog toks yra jų tikėjimas ir kultūra. Verta pabrėžti, kad kiti vyrai griežtai negali matyti savo draugo būsimos žmonos“, – apie pirmąsias vestuves pasakojo Rugilė.
Atšventę vestuves su Tareko šeima, 2017 m. liepos mėnesį pora iškėlė šventę ir Lietuvoje. „Antrąsias vestuves šventėme su mano šeima ir draugais. Deja, bet vestuvės nebuvo visiškai tokios, apie kokias svajojau, nes gyvenant JAE planuoti vestuves Lietuvoje buvo didelis iššūkis. Šventėje dalyvavo apie 50 žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome smagų laiką ir galimybę sukviesti visus draugus bei šeimą į vieną vietą. Svečiams labiausiai patiko tai, kad vietoje visiems įprasto jaunųjų šokio pasirinkome tiesiog futbolo kamuolio žongliravimą, todėl abu turėjome galimybę svečiams pademonstruoti savo kamuolio valdymo įgūdžius. Tiesa, man tai padaryti buvo sunkiau, nes buvau apsirengusi pūstą nuotakos suknelę“, – juokėsi ji.
Didžiausias skirtumas – klimatas
Paklausta, kuo skiriasi gyvenimas Lietuvoje ir Emyratuose, Rugilė teigė, kad didžiausias skirtumas jaučiamas būtent dėl klimato. „Vasarą JAE temperatūra dažnai pakyla virš +40 laispnių. Žiema Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra tokia pat, kokia būna vasara Lietuvoje. Tuomet visi mėgaujasi šiek tiek atvėsusiu oru, važiuoja į dykumas kepti burgerių ar šašlykų. Tai bene populiariausia pramoga gyventojų tarpe žiemos metu. Taip pat vietiniai dažnai mėgsta važinėti keturračiais ar automobiliais po smėlio kalnus dykumose“, – apie JAE gyventojų pramogas pasakojo emigrantė. Pasak jos, JAE visas gyvenimas verda būtent žiemos metu.
Dievo dovana
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2020/11/image0-1-196x300.jpeg)
Pora šiuo metu augina dar metų neturinčią dukrelę vardu Hiba. Jiems prireikė net kelerių metų pastangų, kad šiandien namuose skambėtų vaiko krykštavimas. Dėl šios priežasties, jiedu ilgai lauktą dukrą pavadino ypatingu arabišku vardu, kuris išvertus reiškia „Dievo dovana“.
„Dėl vardo tikrai nekilo ginčų, nes vardą norėjome parinkti su mums svarbia reikšme. Lietuviško vardo suteikti nenorėjome, nes gyvename užsienyje ir vietiniams itin sunku ištarti lietuviškus vardus. Jie ilgai laužo liežuvį kol pavyksta ištarti mano vardą“, – atviravo Rugilė.
Kalba trimis kalbomis
Hibą sutuoktiniai kol kas auklėja savo nuožiūra ir, kaip teigė Rugilė, kol kas jie nėra nusprendę, kuriomis tradicijomis remiantis augins vaikus. „Svarbiausia, kad jie būtų drausmingi, mandagūs su kitais žmonėmis ir gerbiantys savo tėvus. Su dukra bandau kalbėti lietuviškai, tačiau pasitaiko, kad nejučia pasimiršta ir imu kalbėti kita kalba. Su ja bendraujame iš viso trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir arabų. Vyras lietuviškai moka vos kelis žodžius, bet jeigu kalbu su mama, Tarekas dažnai supranta esmę apie ką mes kalbame“, – juokėsi ji.
Planuose keturi vaikai
Paklausta, ar ateityje ketina turėti didelę šeimą, Rugilė tikino, kad šiuolaikinės arabų šeimos retai turi daug vaikų. „Dažniausiai arabai pasirenka auginti apie 4 vaikus. Senesnės kartos arabų šeimose buvo įprasta auginti daug vaikų. Kaip pavyzdį galiu pateikti savo draugės šeimą, kuri yra kilusi iš 16 vaikų šeimos. Kalbant apie mūsų šeimą, manome, kad būtų smagu susilaukti 4 vaikų. Žinoma, jei tik Dievas suteiks tokią galimybę. Aš pati esu vienturtė, tad tikrai norėčiau, kad mano vaikai turėtų brolių ar seserų, tam pritaria ir vyras“, – pasakojo mergina.
Sunki, bet graži
Rugilė tvirtino, jog arabų kalba yra išties sunki, bet tuo pačiu ir labai graži. „Arabiškai suprantu beveik viską, kalbėti taip pat moku visai neblogai, tačiau dažnai jaučiu baimę bendrauti šia kalba viešumoje. Todėl dažniau renkuosi bendravimą anglų kalba. Tikiuosi, kad laikui bėgant pagaliau pavyks „persilaužti“ ir pradėti kalbėti sklandžia arabų kalba. Tuomet stengsiuosi toliau imtis skaitymo ir rašybos pagrindų“, – pasakoja pašnekovė.
Religijos nekeitė
Pasak Rugilės, religijos jai keisti nereikėjo.
„Vyras tikrai nevertė keisti savo tikėjimo. Vos tik susipažinome, jis iškart pasakė, kad tai yra ir bus mano asmeninis pasirinkimas. Domiuosi musulmonų religija ir maldomis, man įdomu, kaip reikia melstis ir pasiruošti maldai, tačiau savo religijos nesu pakeitusi“, – atviravo mergina.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/jp-1.png)