Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblio „Grandinėlė“ festivalių maršrutai keičiasi kasmet, tad nenuostabu, kad po didžiulio Lietuvos valstybės atkūrimo 100–mečiui skirto renginio – Lietuvos Dainų šventės, kurioje dalyvavo net septynios Z. Rimkuvienės vadovaujamos šokių grupės (4 ansamblio „Grandinėlė“, 2 suaugusiųjų – „Linas“ ir „Miestelėnai“ bei K. Paltaroko gimnazijos „Spindulėlis“) neatostogavo, bet išvyko į tarptautinį šokių festivalį Prancūzijoje.
Kiekviena kelionė, kiekviena išvyka, pasak prancūzų rašytojo Anatolijaus Franco, mus daug ko išmoko… Kartais viena diena nepažįstamoje žemėje duoda daugiau, nei dešimt namuose praleistų metų … Tad į tarptautinį šokių festivalį, Le Puy en Valey miestelį, kur dalyvavo Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansambliai „Grandinėlė“, „Linas“ bei Panevėžio rajono Muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“, buvo ne tik naujas išbandymas, bet ir pažintis su ten dalyvavusiomis šokių grupėmis bei su šiuo nepaprastai unikaliu Luaro)kalnų regionu ir upės slėniais.
Šis festivalis, kuris buvo surengtas jau 54–ąjį kartą, nedideliame, apie 20 tūkst. gyventojų turinčiame Le Puy miestelyje bei jo apylinkėse. Mietelis vieną savaitę tapo Pasaulio tautų spalvingų šokių ir muzikos garsų sambūriu, kur persipynė Argentinos, Čilės, Bostvanos, Juodkalnijos, Nepalo, Rusijos, Meksikos, Lietuvos ir Prancūzijos šokių ritmai ir muzikos garsai.
Per septynias festivalio dienas buvo surengta 12 koncertų, 2 dideli paradai, įveikta daugiau nei 300 km kalnais, koncertuota net 6 kalnų miesteliuose ir net regiono departamente. Festivalis turi senas ir gilias tradicijas, tad vietinių gyventojų yra labai laukiamas, nes tai yra viso regiono šventė, kur joje vietininkai amatininkai ir liaudies meistrai pristatė savo krašto įvairius dirbinius iš porceliano, medžio, akmens, uolienų, puošnius siuvinėtus rankdarbius bet ir kulinarinį regiono paveldą.
Festivalis yra rengiamas Le Puy miesto savivaldybės kartu su tarptautine C.I.O.F.F. meno organizacija Prancūzijoje ir yra visiškai finansuojamas. Tad visi festivalio dalyviai gyveno Le Puy miestelio gimnazijoje ir kolegijose, buvo aprūpinti maitinimu, o grupės, kurios atskrido lėktuvais – dar ir transportu. Laisvu nuo koncertų metu festivalio dalyviai galėjo kopti į kalnus, aplankyti ant uolienų pastatytu vienuolynu ir grožėtis Dievo Motinos statula, pasivaikščioti po miestelio gatves, maudytis baseine, dalyvauti draugystės vakaruose su kitomis festivalio grupėmis bei pasimokyti kitų tautų šokių ir muzikos.
Atsisveikinę su Luaro regionu ir kalnais, „Grandinėlės“ ir „Lino“ šokėjai kelionę tęsė į svajonių miestą Paryžių, kur visus pasitiko alinantis karštis ir šimtai turistų.
Nuotraukos prie Dievo Motinos katedros, Monmantro, žymiojo Luvro muziejaus, Triumfo arkos bei Eifelio bokšto dar ilgai primins ne tik Paryžių, bet ir išvyką į festivalį Prancūzijoje, kuris ansamblio metraštyje jau įrašytas 104–uoju.
Dalyvauti tokio mąsto tarptautiniame festivalyje Panevėžio „Grandinėlės“ ir „Lino“ šokėjams bei tautinių instrumentų orkestro „Žilvitis“ muzikantams buvo ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė pristatant Lietuvą, o šiltas žiūrovų priėmimas ir geras C.I.O.F.F. komisijos įvertinimas – tai tarsi adrenalinas tiek ansambliečiams, tiek meno vadovei – Lietuvos kultūros žymūnei Z. Rimkuvienei.
Garsi kultūros veikėja Z. Rimkuvienė jau spalio 9-20 d. išvyksta į tarptautinį šokių festivalį Indijoje, kur vyks jos vadovaujamas šokių kolektyvas „Miestelėnai“.