7.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024

Panevėžiečiai renkasi ne išmesti, o dalintis: mainų stotelėse palikti daiktai laukia naujų šeimininkų

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžiečiai renkasi ne išmesti, o dalintis: mainų stotelėse palikti daiktai laukia naujų šeimininkų.

Panevėžiečiams ir rajono gyventojams jau nereikia galvoti kur padėti nereikalingus, tačiau naudoti dar tinkamus daiktus. Juos galima palikti stambiagabaričių atliekų aikštelėse įkurtuose mainų paviljonuose. Gyventojai kurie ieško įvairių daiktų, tačiau nenori pirkti naujų, ten gali pasiimti atiduotus daiktus nemokamai. Siekdami skatinti atsakingą vartojimą bei tvarų gyvenimo būdą panevėžiečiai kartą per mėnesį buriasi ir drabužių mainytuvėse Skaistakalnio parke.

Naujovė mieste

Panevėžyje veikia keitimosi stotelės „KEISK‘is“, jų veikla pamažu įgauna pagreitį. Stotelės įrengtos didelių gabaritų atliekų aikštelėse Savitiškio g. 8 ir Kėdainių g. 13. Pastaroji, didžiausia daiktų mainytuvė mieste, kurioje gyventojai gali nemokamai palikti nebenaudojamus daiktus ir jais dalintis.

Tokie atiduotuvių punktai – naujovė mūsų mieste, pastaruoju metu sulaukianti vis didesnio visuomenės susidomėjimo.

Panevėžiečiai renkasi ne išmesti, o dalintis: mainų stotelėse palikti daiktai laukia naujų šeimininkų.

Pratęsk daikto istoriją

Vienoje iš stotelių šiuo metu daugiausia mažiesiems nebereikalingų, tačiau geros būklės daiktų: vežimėliai, automobilinės kėdutės, paspirtukai, dviračiai, paspiriamos mašinėlės, keturratis, maitinimo kėdutės, maniežai, riedučiai ir kiti. Visi jie laukia naujų šeimininkų.

Mainų stotelėje galima rasti ir įvairių namų apyvokos reikmenų, knygų, sieninių laikrodžių ar daiktadėžių. Šie ir kiti daiktai gali nugyventi dar ilgą gyvenimą, tereikia ateiti ir išsirinkti.

Laukia naujų šeimininkų

Panevėžyje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis rūpinasi UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC). Jo vadovas Gintautas Ulys naujienų portalui JP džiaugėsi, kad gyventojai noriai ir atsakingai renkasi tvarų vartojimą.

„Žmonės atvažiuoja į aikšteles ir tuo pačiu daiktų atveža, kažką tinkamo pasiima, procesas vyksta nuolat ir daiktai neužsistovi, – pasakoja G. Ulys. – Turime nusimatę tam tikrą tvarką. Jeigu atneštas daiktas užsistovės ilgiau nei pusę metų, spręsime dėl jo likimo stotelėje. Arba jis turėtų tapti atlieka ir būti sutvarkytas, arba, kad ir vėliau, bet vis dėl to atsidurti kito šeimininko rankose. Kol kas dar tikrai neskubėsime, tai tik pradžia ir laikymui vietos užtenka.“

Pasak G. Ulio, mainų paviljone leidžiama palikti tik nesulūžusius ir veikiančius daiktus.

Panevėžiečiai renkasi ne išmesti, o dalintis: mainų stotelėse palikti daiktai laukia naujų šeimininkų.

„Mūsų atliekų priėmėjai patys vertina ar nesulūžęs, ar tikrai tinkamas naudoti daiktas ir tik tada nukreipia juos į mainų punktus. Atranka vyksta padedant mūsų darbuotojams“, – teigė G. Ulys

Drabužių mainytuvės

Atsinaujinti draugišku aplinkai būdu siūlo ir Panevėžio miesto kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“.  Kartą per mėnesį (pirmąjį mėnesio šeštadienį) Skaistakalnio parke įsikūrusiame centre organizuojamos drabužių mainytuvės ir paskaitos tvarios mados temomis.

Veiklų metu panevėžiečiai gali keistis ne tik drabužiais, bet ir bižuterija ar kitais aksesuarais.

G. Ulys.

Ratas auga

Kūrybiškumo centro „Pragiedruliai“ vadovė Gita Laurinavičiūtė džiaugiasi, kad šios mainytuvės auga ir vis labiau plečiasi. Jos persikėlė į didesnes patalpas, prireikė daugiau kėdžių atsisėsti ir daugiau pakabų drabužiams kabinti. Moterys ateina nebe vienos, atsiveda drauges, mamas, dukras.

„Su šia idėja startavome vasarį. Iš pradžių visos lyg nejaukiai jausdavosi, o dabar ateina drąsiai, dar pasitikslina kada mainytuvės vyks ir puikiai praleidžia laiką, ne tik dalinasi, bet ir klausosi įdomių paskaitų“, – sakė G. Laurinavičiūtė.

Ji pastebi, kad tokios dalinimosi akcijos daugiau aktualios moterims, vyrai kol kas nelinkę į jas įsitraukti.

„Turbūt natūralu, kad ten kur drabužiai, aksesuarai, papuošalai, rankinės – eilėje moterys pirmos, tai ir čia tas pats, bet jeigu atsirastų vyrų, mielai juos priimtume. Mes juokaujam, kad vyrai džiaugiasi, jog jų moterys parsineša naujus drabužius,  bet nieko neišleidžia“, – šypsojosi vadovė.

Panevėžiečiai renkasi ne išmesti, o dalintis: mainų stotelėse palikti daiktai laukia naujų šeimininkų.

Internetinė platforma

Panevėžio socialinių paslaugų centro svetainėje veikia internetinė platforma – „Gerų daiktų ir paslaugų mainytuvė“.

Čia galima skelbti apie atiduodamus nebenaudojamus, tačiau dar geros būklės daiktus, tokius kaip: drabužiai, avalynė, baldai, smulki buitinė technika, žaislai, judėjimo priemonės, mobilūs telefonai ir kt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas atskleidžia: daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų turi per daug daiktų

confident-noyce

Panevėžyje daugėja daiktų keitimosi stotelių

confident-noyce

Namai kupini nereikalingų daiktų, o apsilankymas prekybos centre tapo įpročiu – kas yra pirkimo manija?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau