0.8 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

Panevėžiečiai pasyvūs: kvietimo neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus – neišgirdo

AutoriusSAMANTA ILONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS
Visoje Lietuvoje raginama neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus.

„Pradedame ilgalaikę Matijošaičių restoranų blokadą!“, – taip prisijungti prie „Amber Food“ grupės restoranų blokados kviečia vienas iš pagrindinių akcijos informatorių visuomenininkas Olegas Šurajevas.

Aktyvistai visoje Lietuvoje ragina neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus dėl, jų teigimu, sąsajų su verslininku bei „Vičiūnų“ įmonių grupės savininku Visvaldu Matijošaičiu, kurio prekės ženklas „Viči“ vis dar nėra pasitraukęs iš Rusijos, nepaisant šios šalies valdžios vykdomo karo Ukrainoje.

Aktyvistai visoje Lietuvoje ragina neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus.

Restoranų tinklo savininkų melas

„Kasdien stovėsime prie beveik 20 Matijošaičių šeimos restoranų po 2 žmones ir informuosime potencialius klientus apie Matijošaičių verslą Rusijoje – kaip jis ciniškai neuždaro ten gamyklos bei toliau prekiauja agresoriaus šalyje, kuri vykdo genocidą Ukrainoje“, – įraše socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.

JP primena, kad „Amber Food“ tinklui priklauso tokie restoranai bei kavinės kaip „Charlie Pizza“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“, „Grill Terrace“, „Lunch’Up“, „Manami“, „Sugarmour“ ir kt.

„Esmė paprasta: „Amber Food“ restoranų tinklas meluoja, kad yra niekaip nesusijęs su Rusija, nors savininkai – Matijošaičių šeima, kuri su Rusija oj kaip susiję. Šiuo atveju jie yra naudos gavėjai, galima vadint skirtingais vardais, bet esmė ta pati“, – rašė O. Šurajevas.

O. Šurajevas.

Ragina jungtis panevėžiečius

O. Šurajevo teigimu, prie kiekvieno iš restoranų ateina po 2 savanorius, kurie paprasčiausiai informuoja ateinančius restoranų klientus apie „Viči“ veiklą Rusijoje bei sąsajas tarp „Viči“ bei lankomų restoranų. „Kiekvienam žmogui yra paliekama pasirinkimo laisvė ir toliau lankytis restorane, kadangi akcijos savanoriai veikia tik kaip informatoriai“, – sako akcijos organizatorius.

Deja, nors kituose šalies miestuose vyksta reali ir galinga blokada, kurios metu, pasak O. Šurajevo, prisijungė kelios dešimtys savanorių, Panevėžys – pasyvus.

Vis dėlto, O. Šurajevas ragina prie akcijos jungtis ir Panevėžio miesto gyventojus.

Visoje Lietuvoje raginama neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus.

„Būtina dalyvauti ir aktyviai priešintis visiems verslams, kurie neišeina iš Rusijos bei Baltarusijos. Nesvarbu, kokie jūsų politiniai įsitikinimai būtų, mes turime nustoti maitinti monstrą Rusiją. Nutraukti ekonominius ryšius su Rusija yra įmanoma ir daugelis Vakarų korporacijų tai padarė, bet yra kas ne.  Ekonomika nėra apie pinigus… Ekonomika – apie žmogaus elgesį su tais pinigais. „Viči“ turi gamyklą Kaliningrade ir moka mokesčius Rusijai. Restoranai turi pajausti savo akcininkų neatsakingą elgesį prieš visuomenę“, – naujienų portalui JP teigė O. Šurajevas.

„Wolt“ ir „Bolt food“ dėl sąsajų su Rusija nebevežios „Amber Food“ maisto.

Bendradarbiavimą su „Amber Food“ jau nutraukė „Wolt“ ir „Bolt Food“

Akciją palaikantys žmonės džiaugiasi, kad „Amber Food“ maistą išvežioti jau atsisakė ir „Bolt Food“ bei „Wolt“ maisto išvežiojimo bendrovės, kurios neseniai šiuos restoranus buvo grąžinusios į savo pasiūlą.

„Wolt Baltics“ generalinė direktorė Liss Ristal teigė, kad „Wolt“ prieš kelias savaites sustabdė bendradarbiavimą su „Amber Food Group“, nes buvo neaiškumų dėl jų ryšių su Rusija.

„Bolt Food“ situacijos kol kas oficialiai nekomentuoja, tačiau aplikacijos naudotojai teigia „Amber Food“ restoranų joje neberanda, o ir „Bolt Food“ vartotojų aptarnavimo specialistai sako, kad restoranai platformoje nebepasiekiami, kadangi „viešai duoti pažadai nevykdomi.“

Ėmėsi veiksmų nuo pat karo pradžios

Apie situaciją pasisakė ir pats „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis.

„Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl „Amber Food“ restoranų grupės pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu, norime tvirtai ir be dvejonių pareikšti, jog smerkiame Rusijos agresiją ir palaikome Ukrainos laisvės kovą. Nuo pat pirmųjų karo dienų, nedvejodami ėmėmės darbų. Rėmėme pagalbos Ukrainai fondus pinigais, priėmėme gyventi ir maitinome pabėgėlius, o tiems, kurie norėjo – parūpinome darbus savo restoranų grupėje. Padėjome nesiafišuodami ir nespekuliuodami, tačiau pastarųjų dienų situacija verčia mus pasiaiškinti viešai. Tai darome iš pagarbos savo darbuotojams, partneriams ir visuomenei, kuri nusipelno priimti savo sprendimus žinodama visus su situacija susijusius faktus“, – naujienų portalui JP teigė G. Balnis.

G. Balnis.

„Amber Food“ nepriklauso „Vičiūnai Group“

„Viešojoje erdvėje mes naudojame vieną vardą – „Amber Food“ grupės restoranų tinklas, kuriam priskiriame skirtingų prekės ženklų restoranus. Tai daroma rinkodaros ir komunikacijos patogumui. De jure, šią restoranų grupę valdo trys skirtingos bendrovės, tačiau visos jų nuosavybės proporcijos tokios pačios – 20 proc. akcijų priklauso vadovaujančiam restoranų tinklo partneriui ir direktoriui G. Balniui, o 80 proc. priklauso V. Matijošaičiui bei jo šeimos nariams. „Amber Food“ nepriklauso „Vičiūnai Group“, o Matijošaičiai grupėje veikia tik kaip finansinis investuotojas, ir neužima grupėje jokių apmokamų pareigų. „Amber Food“ turi labai mažai verslo reikalų su „Vičiūnai Group“ įmonėmis ir absoliučiai jokių – su grupės įmonėmis, veikiančiomis Rusijoje. Mes niekada nebuvome Rusijoje ir nedirbome su Rusija. „Amber Food“ nieko neperka iš Rusijos ir nieko neparduoda šiai šaliai. Mūsų grupė visada buvo lietuviško kapitalo verslas, dirbantis, mokantis mokesčius ir investuojantis TIK Lietuvoje“, – pabrėžė  vyras.

Pasak jo, specializacija ir skirtinga akcininkų struktūra lemia, kad „Amber Food“ neturi jokių techninių galimybių ar juridinių svertų veikti „Vičiūnai Group“ veiklą nei Lietuvoje, nei Rusijoje ir negali niekaip įtakoti išėjimo iš šios rinkos proceso. „Daugumai nuomonės formuotojų užtenka to, jog  V. Matijošaitis yra „Amber Food“ akcininkas, kad kaltė būtų perkeliama visiems susijusiems asmenims. Socialinių tinklų riteriai ir jų pasekėjai nesiaiškina, kas konkrečiai kaltas ir ką konkrečiai gali padaryti verslas, todėl savo pykčiui išreikšti renkasi arčiausiai namų esančius objektus“, – teigė direktorius.

G. Balnis.

Akcininkai paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos

Taip pat jis patikino, kad žinutė siunčiama ne tuo adresu.

„Stovėti su plakatu prie restorano yra demokratijos apraiška ir laisvė, tačiau, atvirai sakant, nelabai aišku, ko iš mūsų reikalauja akcijų sumanytojai ir kaip mes galėtumėm jiems padėti. Iš Rusijos mes pasitraukti negalime, nes niekuomet ten nebuvome. Akcininkai gi paskelbė apie „Vičiūnai Group“ pasitraukimą iš Rusijos. Suprantame, jog kažkam tokie terminai gali pasirodyti per ilgi, bet tai yra ne mūsų kompetencijos klausimai ir mes neturime į juos atsakymų. Mes nerodysime pirštais į daugybę Lietuvos ir užsienio įmonių, tame tarpe ir valstybinių, kurie delsia ar delsė priimti Lietuvos žmonėms svarbaus sprendimo. Tai kiekvieno jų sąžinės ir galimybių reikalas. Mes savo sprendimą priėmėm senai ir esame ramūs, kad padarėme viską kas buvo mūsų jėgose, kad padėtumėm žmonėm laikinai likusiems be Tėvynės“, – tikino G. Balnis.

Situacija atims darbus

„Jei galime padėti dar daugiau, mes laukiame pasiūlymų ir noriai prie jų prisidėsime. Tačiau nedirbantys restoranai griaus ne Matijošaičių ar Rusijos planus. Restoranų grupė pastaruosius metus dirbo nuostolingai, juk Covid labiausiai smogė būtent maitinimo verslui, todėl kalbėti apie kažkokį akcininko baudimą skamba mažų mažiausiai neatsakingai. Tokia situacija atims darbus, tame tarpe ir iš 150-ties ukrainiečių dirbančių pas mus, tokiomis pat sąlygomis kaip lietuviai. Ji atims mokesčius iš Lietuvos, kuriai dabar mažiausiai reikia susipriešinimo ir pykčio. Ji sumažins ir mūsų galimybes padėti Ukrainai“, – pabrėžė jis.

G. Balnis tiki, kad šiame dispute nugalės proto balsas. „Jog akcininkai darys viską kas įmanoma, kad kuo greičiau išeitų iš karą pradėjusios šalies. Kad mūsų darbuotojai bus saugūs ir turės galimybę dirbti net šiais sunkiais laikais. Kad mūsų partneriai nebejaus įtampos ir spaudimo nesuprasdami kas kaltas šiame žodžių kare. Kad susivieniję protestui žmonės, susivienys ir geriems darbams, kurių taip reikia Ukrainai ir jos žmonėms“, – tikino „Amber Food“ direktorius.


2 komentarai

Tomas 2022-04-22 10:09 at 10:09

Sveiki, noriu būti savanoris prieš Amber food, informuoti žmones, kad neitu valgyti. 🙂

Atsakyti
Gimęs Lietuvoj... 2022-04-23 20:46 at 20:46

Noriu…. Noriu, kad Lietuvos žemės netryptu batai tų, kurių proseneliai išžudė tūkstančius Amerikos gyventojų – INDĖNŲ…
I think, you understand….

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Socialinė akcija „Apsaugok mane“ rugsėjį vėl rūpinsis panevėžiečių moksleivių saugumu

JP Redakcija

Panevėžiečiai kviečiami dalyvauti akcijoje „River Cleanup“

JP Redakcija

Tryliktos savaitės akcijų leidiniai: išeiname į velykinio maratono tiesiąją / 2024-03-27

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads