-3.4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Panevėžiečiai parlamentarai prieš nuotolinį darbą Seime

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS
B. Matelis.

Kitą savaitę suplanuoti plenariniai Seimo posėdžiai vyks, tačiau ketinama imtis papildomų saugumo priemonių, taip pat žadama skubinti nuotolinio Seimo darbo įteisinimą.

Sprendimai pirmadienį

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad jau pirmadienį, lapkričio 23 dieną, Seimo valdyba spręs dėl greitesnio nuotolinio darbo įteisinimo, „valstiečius“ bandys įtikinti nestabdyti Seimo statuto pataisų.

Siekiant pažaboti viruso plitimą Seime taip pat numatyta kas savaitę testuoti parlamentarus dėl koronaviruso (COVID-19), prie parlamento gali atsirasti mobilus patikros punktas.

Ketvirtadienio vakarą parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen pranešė užsikrėtusi koronavirusu. Taip pat serga Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai buvęs parlamento vadovas Viktoras Pranckietis bei Jonas Varkalys.

V. Čmilytė-Nielsen.

Pakenks opozicijai

„Valstietė“ Guoda Burokienė sako, kad nuotolis darbas Seime pakenks opozicijai ir ypatingai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai.

„Nuotoliniame darbe bus sudėtinga opozicijai, nes nebus galima oponuoti valdančiajai daugumai. Nebus jokių replikų. Galima ir kitaip organizuoti darbą Seime. Nebūtinai jis turi būti nuotolinis. Kai kuriuos klausimus Seime ir dabar sprendžiame nuotoliniu būdu“, – sakė G. Burokienė.

G. Burokienė.

Išskirti Seimo narių nereikėtų

Pasak G. Burokienės, testuotis Seimo nariams reikia, bet nebūtinai tai daryti du kartus per savaitę ir išskirtinai parlamento nariams.

„Reikia atsakingai elgtis Seimo nariams ir nedaryti, kaip darė parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen – blaškytis po Seimo salę. Testai – gerai, bet negalima išskirti Seimo narių ir sudaryti galimybę jiems testuotis be eilės“, – mano Seimo narė.

Seimas turi dirbti

Konservatorius Bronislovas Matelis aiškino, kad pandemija situaciją keičia kone kiekvieną dieną.

„Seimo darbas gali būti organizuojamas labai paprastai. Kadangi įstatymai priimami ne iškarto. Tam reikalingi tris keliai. Pirmiausiai pateikiamas įstatymo projektai, paskui vyksta svarstymai, o galutinis darbas priėmimas. Pirmuosius du darbus Seimo nariai gali dirbti iš savo kabinetų, o galutiniam priėmimui tereikia susirinkti į salę ir priimti įstatymo sprendimą. Tai labai paprasta ir nereikia nuotolinio darbo“, – aiškino B. Matelis ir tęsė:

„Testuotis Seimo nariai gali patys už savo pinigus. Tą pats padariau, bet testuoti Seimo narius du kartus per savaitę? Nežinau, ar taip reikia. Kita vertus, Seimas turi dirbti. Būtų blogai, jeigu parlamentarai negalėtų dirbti dėl ligos.“

D. Labanavičius.

Seimo nariai ne išskirtiniai

Seimo naujokas ‚valstietis“ Deividas Labanavičius – prieš nuotolinį Seimo darbą.

„Toks darbas būtų nenaudingas Seimo opozicijai. Jau ir taip jos nuomonės neįsiklausoma, o nuotoliniu būdas dar labiau opozicija padarys negirdimą. Galima surasti ir kitokį darbo pobūdį – nebūtinai siūlyti nuotolinį būdą“, – pareiškė D. Labanavičius ir sakė, kad siūlymas testuotis – geras.

„Tik nereikia išskirti Seimo narių iš kitų Lietuvos žmonių. Mes nesame išskirtiniai ir mūsų teisės, kaip ir visų kitų šalies gyventojų. Testus galima daryti, jeigu yra tokia galimybė, bet tik nedaryti išskirtinumų“, – mano „valstietis“.

V. Čmilytė-Nielsen.

Bandys įtikinti „valstiečius“

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen aiškino, kad lapkričio 23 dieną bus aptartos visos reikalingos procedūros dėl nuotolinio darbo.

„Ir pirmadienį ryte valdybos posėdyje bus pateikti konkretūs projektai dėl perėjimo prie nuotolinio darbo“, – penktadienį per nuotolinę spaudos konferenciją sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji pripažino, kad procesas gali užtrukti, nes yra nemažai „tiek techninių, tiek teisinių aspektų“, be to, opozicinė „valstiečių“ frakcija surinko parašus, kad teikiamas Seimo statuto pataisas įvertintų ekspertai.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, jog „valstiečius“ bus siekiama įtikinti, kad jie nestabdytų pataisų, nes „bendras tikslas yra užtikrinti nepertraukiamą parlamento darbą“.

„Statutą būtina keisti ir yra galimybė, kad bus šiek tiek apsunkintas pakeitimas, nes grupė Seimo narių jau kreipėsi dėl ekspertinės išvados šiam pakeitimui, tai yra vienas iš būdų, kaip stabdyti vieno ar kito projekto priėmimą. Bandysime įtikinti kolegas, kad tokie pakeitimai reikalingi, kad užtikrintume sklandų Seimo darbą“, – kalbėjo parlamento vadovė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo etikos sargai: J. Meko kūrybą be jo sūnaus sutikimo demonstravęs R. Žemaitaitis pasielgė neetiškai

JP Redakcija

S. Skvernelis nemato perspektyvos praėjusios kadencijos partnerystės įstatymo projektui

JP Redakcija

Keletas konservatorių siūlo į parlamento pavasario sesijos darbų programą įtraukti Civilinės sąjungos įstatymą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads