Paįstrio gimnazistai triumfavo „Makaronų tiltų“ čempionate

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ASMENINIS ALBUMAS
Panevėžio „Makaronų tiltų 2025“ čempionato atrankos etape Paįstrio J. Zikaro gimnazija pasiekė puikių rezultatų. Mokinių komanda, kurią sudarė septintokai Erikas, Kajus ir Martynas, sukonstravo tvirčiausią tiltą ir užsitikrino vietą nacionaliniame finale.

Panevėžio „Makaronų tiltų 2025“ čempionato atrankos etape Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija pasiekė puikių rezultatų. Mokinių komanda, kurią sudarė septintokai Erikas, Kajus ir Martynas, sukonstravo tvirčiausią tiltą ir užsitikrino vietą nacionaliniame finale.

Tapo čempionais

Panevėžyje įvyko įspūdingas inžinerinis iššūkis – „Makaronų tiltai 2025“ čempionato atrankos etapas. Renginyje iš įvairių mokyklų dalyvavo 16 komandų, kurios varžėsi dėl to, kuri komanda sukonstruos tvirčiausią tiltą iš makaronų ir plastilino.

Dalyviai ne tik demonstravo savo kūrybiškumą ir inžinerinius įgūdžius, bet ir turėjo galimybę pasisemti žinių iš Vilniaus TECH (Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedra) dėstytojo doc. dr. Gintauto Ambraso, kuris supažindino su tiltų statybos principais. Įkvėpti naujų žinių, moksleiviai ėmėsi darbo ir per valandą sukūrė unikalius tiltų modelius.

Po įtemptos kovos nugalėtojais tapo Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos komanda, kurios tiltas atlaikė net 3,25 kg svorį. Komandos nariai – Erikas, Kajus ir Martynas – pelnė kelialapį į nacionalinį čempionato finalą, kuris vyks Vilniuje.

Nuo ardymo iki kūrimo

Vaikus dalyvauti šiame čempionate paskatino jau trečius metus Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ būrelį lankančio Eriko mama Santa Brazdžionienė.

„Erikas visą laiką dalyvauja įvairiuose konkursuose, bet šį kartą norėjome, kad jis jėgas išbandytų į priekį vesdamas savo draugus, ir jiems pavyko“, – džiaugėsi mama.

Panevėžio „Makaronų tiltų 2025“ čempionato atrankos etape Paįstrio J. Zikaro gimnazija pasiekė puikių rezultatų.

Anot S. Brazdžionienės, Erikas visą laiką kažką ardydavo ir sakydavo – vėliau sudėsiu. Atėjo laikas, kai jis pradėjo konstruoti ir nukeliavo į „RoboLabas“ būrelį. Jį Erikas lanko kone kasdieną ir čia praleidžia po tris valandas.
„Šiais laikais atrasti save yra pats svarbiausias dalykas, nes dabartiniai vaikai nežino, ko nori, jei sunkiai savęs ieško, arba išvis nieko nenori. Siūlydama dalyvauti čempionate norėjau įtraukti ir kitus vaikus, kuriems galbūt patiks ši veikla“, – kalbėjo S. Brazdžionienė.

Siekia aukštų tikslų

Pats Erikas pripažįsta, kad konkursas buvo puiki proga išbandyti savo inžinerinius įgūdžius.

„Nors laikas buvo apibrėžtas, o užduotis – sudėtinga, kruopščiai planavau ir analizavau galimus sprendimus. Įkvėpimo sėmiausi iš praėjusių metų nugalėtojų darbų. Nors dėl laiko stokos teko improvizuoti, galutinis rezultatas pranoko lūkesčius“, – pasakojo Erikas ir džiaugėsi, kad ši pergalė – tik dar vienas žingsnis siekiant svajonės tapti sėkmingu inžinieriumi.

Erikas yra pelnęs Panevėžio gabių vaikų apdovanojimą, užėmė pirmąją vietą nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate, antrą vietą – „Freestyle“ rungtyje tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis“, taip pat antrą vietą – „Freestyle“ rungtyje tarptautinėse robotikos varžybose „Automaton 2024“ bei trečią vietą – tarptautinėse varžybose „Robotų intelektas“.

Įdomu ir tai, kad Erikas, būdamas vienuolikos metų, pirmą kartą sėdo prie automobilio vairo ir jau kitąmet dalyvavo Aukštaitijos autokroso varžybose. Klasėje „1600 Junior“ metinėje įskaitoje jis yra antroje vietoje. Kaip pats Erikas sako, jo aistra yra automobiliai, o inžinerija – atsipalaidavimas.

Panevėžio „Makaronų tiltų 2025“ čempionato atrankos etape Paįstrio J. Zikaro gimnazija pasiekė puikių rezultatų.

Talentingi vaikai

Septintokų Eriko, Kajaus ir Martyno auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Justina Stankevičienė džiaugėsi, kad Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje mokosi tokie talentingi ir motyvuoti moksleiviai.

„Šie vaikai visada kažką konstruoja, aktyviai dalyvauja visose mokyklos veiklose. Jie labai imlūs ir geriausiai klasėje besimokantys vaikai“, – teigė septintokų auklėtoja Justina.

Mokytoja taip pat pabrėžė, kad svarbu kiekvienam vaikui suteikti galimybę atrasti savo stipriąsias puses. „Tai gabūs mokiniai. Jie nuolat domisi inžinerija. Manau, kad šiame konkurse jie ne tik lavino savo kūrybiškumą, bet ir ugdėsi dirbdami komandoje, įgijo naujų praktinių įgūdžių“, – džiaugėsi ji.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietis D. Laureckas: „Riedlentininkai yra burtininkai“

confident-noyce

Automobilių modelius konstruojantis panevėžietis K. Laukagalis: „Tai teikia ramybę ir lavina vaizduotę“

confident-noyce

Menininkė E. Pilkauskaitė: „Velžyje beveik visos gatvės man – mano“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau