Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

AutoriusJP
FotoALFREDAS PLIADIS


Gegužės 8-ąją, Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vardu gėlės buvo padėtos Panerių memoriale ir prie paminklo ukrainiečių tautinio sąjūdžio veikėjui, rašytojui Tarasui Ševčenkai. 

„Šiandien pagerbiame visas nekaltas karo, o taip pat jį lydėjusio siaubingo nusikaltimo, Holokausto aukas. 1945-ųjų gegužės 8-tąją karas Lietuvai ir daugybei rytų europiečių nesibaigė. Lietuvoje jis tęsėsi aktyviu partizaniniu pasipriešinimu sovietų okupacijai. Laisvės kovotojus išžudžius, jų rėmėjus bei ženklią Lietuvos visuomenės dalį ištrėmus, ginkluotą kovą keitė įvairias formas įgijusi šalies gyventojų rezistencija“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, neabejingas Antrojo pasaulinio karo aukoms laisvasis pasaulis šiandien turi nenusigręžti ir nuo Ukrainos pagalbos prašymo, jog ateityje tai netaptų jo sąžinės randu.

„Antrasis pasaulinis karas – didžiulė, nepamirštama ir bendra tragedija. Tačiau jau ne vienerius metus esame liudininkai, kaip šio karo atmintis Rusijoje paverčiama resursu imperinės galybės mitui, kuriame Sovietų Sąjunga nelaikoma agresore, o karui pradžią davęs Stalino ir Hitlerio rytų Europos pasidalijimas yra patogiai nutylimas. Šio ilgalaikio proceso rezultatas yra neišprovokuotas, nusikalstamas karas Ukrainoje“, – sakė premjerė.

Pasak premjerės, kaip buvo įvertinti Antrojo pasaulinio karo nusikaltimai ir jų vykdytojai bei organizatoriai, taip būtina nepamiršti ir karo Ukrainoje aukų bei siekti kaltųjų atsakomybės už šalyje vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kazachstane pagerbtas Kengyro sukilėlių atminimas

JP Redakcija

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

JP Redakcija

Lietuvos Seimas tylos minute pagerbė Izraelyje žuvusių aukų atminimą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads