Paaiškėjo, kada ims dalinti šeimos korteles

Gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos nuo rugpjūčio vidurio su Šeimos kortele galės naudotis tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus nuolaidomis, žada socialinės apsaugos ir darbo ministras.  

„Šeimos korteles jau turėtų gauti nuo rugpjūčio vidurio“, – Seime antradienį pranešė Linas  Kukuraitis.

„Nuolaidų krepšelis bus kintantis, nes sudarome galimybę partneriams teikti vienkartines nuolaidas, taip pat sudaryti trijų ar šešių mėnesių bei ilgesnės trukmės sutartis“, – teigė ministras.

Pasak L. Kukuraičio, kortelės turėtojai galės su 50 proc. nuolaida važiuoti ir tarpmiestiniais  autobusais, keltais, geležinkeliu. Jau ruošiamos tai numatančios įstatymų pataisos.

Pasak ministro, jeigu transporto lengvatos būtų taikomos jau šiemet, tam reikėtų 1,5 mln. eurų, o per metus – apie 5 mln. eurų.

Nuo liepos pradedamos spausdinti kortelės bus išsiųstos paštu jų gavėjams, naudotis jomis galės visi šeimos nariai, o jeigu šeimoje bus daugiau nei šeši nariai, jai priklausytų dvi kortelės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad Šeimos kortelę turėtų gauti apie 63 tūkst. šeimų, auginančių ne mažiau kaip tris arba neįgalius vaikus.

2019 metais Šeimos kortelių gamybai, mobiliajai programėlei, specialiam ženklui, kortelių platinimui ir informacijos sklaidai skirta 184,3 tūkst. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Beveik 75 proc. gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų naudojasi šeimos kortele

JP Redakcija

Per metus Šeimos kortelių turėtojų padaugėjo 11 proc.

JP Redakcija

Šeimos korteles įsigijo trys iš keturių tam teisę turinčių šeimų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads