Rūta Meilutytė, Danas Rapšys ir Kotryna Teterevkova į pasaulio plaukimo čempionatą Dohoje išvyko sužinoti, ką gali pasiekti neįprastai anksti vykstančiame čempionate. Tačiau jų ilgametis bendražygis panevėžietis Andrius Šidlauskas turi labai konkretų tikslą – olimpinį kelialapį į Paryžių. 26-erių plaukikas dėl jo aukojo ir Kalėdas: „Nepraleidau treniruočių, visada ėjau. Žinau savo tikslą ir ko aš noriu.“
2022 metais Romoje Europos čempionato bronzos medalį iškovojęs A. Šidlauskas įrodė, kad yra pasaulio elite, bet kova dėl olimpinių žaidynių įtempta ir kol kas panevėžiečiui išsvajoto bilieto į trečias karjeros žaidynes pagriebti nepavyko.
„Mintyse kažkur giliai yra tas normatyvo įvykdymas, bet reikia jas nublokšti tolyn, nes, jeigu bus geras pasirengimas ir noras, bus ir normatyvas. Jaučiuosi galingas ir pasitikintis savimi. Jeigu bus geras laikas, bus ir normatyvas. Pats jaučiu, kad gali būti visko.
Per Kalėdas praktiškai plaukiau kiekvieną dieną. Tik kelias laisvas dienas turėjau, nes reikia medžioti tą normatyvą. Nepaleidau treniruočių, visada ėjau. Žinau savo tikslą ir ko aš noriu“, – užtikrintai prieš išvykdamas į Katarą kalbėjo A. Šidlauskas.
Plaukikas neslepia, kad neįprastai ankstyvas čempionatas privertė keisti planus: „Pribloškė, nes dažniausiai tokiu laiko jokių rimtų varžybų neturime, mes tik pradedame savo treniravimosi ciklus. Dabar mums davė tokį šoką, bet pasirengėme ir žiūrėsime, kas gausis.“
A. Šidlauskas pasaulio čempionate asmeninėse varžybose plauks 50, 100 ir 200 m krūtine rungtyse.
13-os plaukikų rinktinė Dohoje sieks olimpinių kelialapių ir estafečių varžybose. A. Šidlauskas linki istorinių pasiekimų: „Aš dalyvausiu tik vienoje estafetėje – mišrioje. Vaikinai manau, kad turi galimybių 4 po 200 m laisvu stiliumi rungtyje. Linkiu jiems sėkmės ir kad jų svajonė išsipildytų. Aišku, Danui jau trečios olimpinės žaidynės bus, bet jaunimui geras spyris ir motyvacija. Jeigu jie patektų, tai tikrai nustebtume ir būtų istorinis pasiekimas.
Kai pažiūri, kad esi gimęs 1990-aisiais (1997 m – aut. past.), o kiti po 2000 metų, tai jautiesi senas. Bet kai aš augau irgi visada žiūrėjau į vyresnius. Man tai buvo motyvacija būti tokiam kaip jie ar net geresniam. Visą gyvenimą vejuosi Giedrių Titenį ir dar man iki jo trūksta. Noriu, kad ateitų jaunimas ir tada jau bandytų mano laikus pagerinti.“
A. Šidlauskas sako, kad patarimai jaunesniems kolegoms paprasti, bet veiksmingi: „Tiesiog dirbti, pasitikėti savo kūnu, išsikelti tikslus, klausyti trenerių ir laikytis disciplinos.”
Pasaulio plaukimo čempionatą nuo sekmadienio transliuos LRT.