Oficialu: tirtuose susirgusių panevėžiečių mėginiuose koronaviruso nenustatyta



Gauti oficialūs protokolai, patvirtinantys, kad trys tirti mėginiai – vienas gautas iš Kauno klinikinės ligoninės ir du iš Respublikinės Panevėžio ligoninės – įtariant galimus koronaviruso atvejus Lietuvoje, yra neigiami.

Anot sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio, pasaulinės tendencijos išties neramina, tad šios naujienos, neabejotinai – geros. Viceministras pabrėžė, jog šie mėginiai tirti tik tam, kad būtų visiškai paneigta galima rizika.

„Esant tam tikroms aplinkybėms, prevenciškai dėl infekcijos gali būti tiriami net ir tie į medikus kreipęsi žmonės, kurie neatitinka visų sąlygų – tai kas kartą sprendžiama individualiai. Kartu nereikėtų pamiršti, kad šiuo metu Lietuvoje yra gripo sezonas, tad Kinijoje pastaruoju metu nesilankę ar neturėję kontaktų su šiuo virusu užsikrėtusiais asmenimis, neturėtų gąsdintis ir dėl peršalimo, gripo simptomų kreiptųsi į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka“, – sako A. Šešelgis.

Viceministras taip pat paneigė viešoje erdvėje sklindančią melagingą naujieną apie neva koronavirusu užsikrėtusį JAV karį. „Lietuvoje šio viruso nėra, taip pat šiuo metu net neturime naujų mėginių, tad ši platinama žinia yra visiška dezinformacija. Visiems, besidomintiems koronaviruso tema, rekomenduoju vadovautis tik oficialia informacija, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje bei portale www.lt72.lt, o ne kenkėjišku ir šalies gyventojams nerimą keliančiu melu“, – sako A. Šešelgis.

SAM kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, prašydama pasidalinti žinia apie platinamą melagingą informaciją su savivaldybėmis narėmis.

[quote_box_center] SAM primena, kad nekeliavus į Kiniją ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais į šią šalį bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo. Na, o jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar grįžus iš jos, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šį sezoną padaugėjo mirčių nuo gripo, nuo COVID-19 mirė 47 asmenys

JP Redakcija

Per savaitę gripas pražudė 5, koronavirusas – 2 asmenis

JP Redakcija

Nacionalinis muziejus sulaukė pustrečio šimto eksponatų apie COVID-19

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads