Nuo šiandien įsigaliojo draudimas vairuotojams: gresia baudos

Jau nuo šiandien draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, praneša Automobilių kelių direkcija. Važinėjantiems su netinkamomis arba bet kur išmetantiems senas padangas gresia baudos.

Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis.

Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu. Kelių policijos tarnyba informavo, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų.

Internete galima rasti skelbimų, kuriuose nurodoma, kad vienos vasarinės padangos kaina gali svyruoti nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų. Pats padangų keitimas, nenorintiems ar negalintiems šio darbo atlikti patiems, gali kainuoti nuo kelių iki keliolikos ar keliasdešimties eurų.

Aplinkos ministerija yra ne kartą informavusi, kad ne vietoje išmetus padangas gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus žalai atlyginti ir nuo 30 eurų iki 60 eurų baudą. Aplinkosaugininkai ragina senų padangų atsikratyti civilizuotai. Vienas iš būdų – jas atiduoti padangų pardavėjams.

Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Kitas būdas atsikratyti senų padangų – nugabenti jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Pastebėjusieji, kad padangomis atsikratoma jas išmetant į aplinką, turėtų apie tai nedelsdami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba vietos aplinkosaugininkams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Automobilio draudimas – septyni mažai žinomi faktai apie automobilių draudimą Lietuvoje

JP Redakcija

Ar galiu kreiptis į draudikus dėl dėmėtos sofos ar apgadintos kaitlentės?

JP Redakcija

Pataria pamiršti nuostatą „ai, nieko nenutiks“: nelaukime, kol gyvenimas pradės siųsti įspėjamuosius ženklus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads