-5.8 C
Panevėžys
Antradienis, 11 vasario, 2025

Nuo rugsėjo Naujamiesčio gimnazija taps mokykla

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Nuo kitų metų rugsėjo Naujamiesčio gimnazija vadinsis „Naujamiesčio mokykla“. Ji teiks pradinio ir pagrindinio ugdymo programas.

Panevėžio rajone kasmet mažėja mokinių, vyksta neišvengiamos pertvarkos – ant kai kurių mokyklų kabinamos spynos, kitos keičia statusą. Šiuo atveju – vos šešerius metus gimnazija pabuvusi Naujamiesčio ugdymo įstaiga nuo rugsėjo vėl vadinsis mokykla. To priežastis – per mažai mokinių mokosi vyresnėse klasėse.

Rinksis kitas gimnazijas

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Dianos Žukauskienės teigimu, Panevėžio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metais bendrojo plano įgyvendinimo stebėseną vykdo Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Plane numatyta Naujamiesčio gimnazijos struktūros pertvarka, keičiant mokyklos tipą.

Sprendimo projektu yra keičiami Naujamiesčio gimnazijos tipas, pavadinimas ir nuostatai. Nuo kitų metų rugsėjo Naujamiesčio gimnazija vadinsis „Naujamiesčio mokykla“. Ji teiks pradinio ir pagrindinio ugdymo programas.

D. Žukauskienės duomenimis, Naujamiesčio gimnazijoje šiais mokslo metais nebuvo komplektuojama 11 klasė. Šiuo metu įstaigoje mokosi 137 mokiniai: 1–4 klasėse – 51, 5–8 klasėse – 60, 9–10 klasėse –14, 12 klasėje – 12 mokinių.

Mokiniams, baigusiems 10 klasių, bus siūloma rinktis Krekenavos Mykolo Antanaičio ir Smilgių gimnazijas.

D. Dirsienė.

Ratas apsisuko

Naujamiesčio gimnazijos direktorė Daiva Dirsienė patvirtino, kad Naujamiesčio gimnazijoje mažėja mokinių skaičius vyresnėse klasėse. Jau antri metai nėra vienos iš vidurinio ugdymo programos klasių. 2020–2021 m.m. nebuvo 12-os klasės, o 2021–2022 m.m. nėra 11-os klasės.

Sprendimas keisti mokyklos statusą, anot direktorės, yra neišvengiamas. Reikalavimus mokyklų tinklo kūrimui ir mokinių skaičiui klasėse nusako Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos priimti dokumentai.

„Šis sprendimas keičia ne tik įstaigos statusą, tai keičia ir likimus, tradicijas, įpročius ir santykius. Gaila, bet mokyklos tolsta nuo vaikų gyvenamosios vietos. Kartu tolsta saugumas, bendruomeniškumas. Deja, poveikis bus visoms Naujamiestyje dirbančioms ugdymo įstaigoms. Tai skaudus mokyklos istorijos momentas: 1951 metais Naujamiesčio progimnazija buvo pervadinta į Naujamiesčio vidurinę mokyklą. Po daugiau nei 70 metų ratas apsisuko“, – kalbėjo D. Dirsienė.

Paklausta, kokia mokyklos bendruomenės reakcija į šią naujieną, D. Dirsienė neslėpė, kad šiuo metu vyrauja rūpestis: „Anksčiau šeimai būdavo viskas aišku: vietoje darželis, mokykla vaikui iki dvyliktos klasės. Dabar planai bus kitokie. Apie mokyklos statuso pasikeitimą su mokytojais kalbėjomės jau 2019 m. ruošdami gimnazijos strateginį 2020–2022 metų planą. Džiaugiuosi mokytojų susitelkimu ir realiu požiūriu. Paskutinė diskusija buvo sausio 20 dieną visuotiniame gimnazijos bendruomenės susirinkime.“

D. Dirsė.

Liūdina tėvų požiūris

Liūdnų emocijų neslepia ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas, daugiau nei 30 metų mokykloje dirbantis dailės pedagogas Dalius Dirsė.

„Jaučiuosi kaip „sodybų tuštėjimo“ metais, nes mažėja mokinių, nors gal ir pakaktų, jei apylinkėse visi gyvenantieji ateitų į šią įstaigą. Atvirai sakant liūdina tėvų požiūris, jie mano, jog miesto gimnazijoje jų vaikas gaus kokybiškesnį ugdymą“, – mintimis dalijosi mokytojas.

D. Dirsė mano, kad gimnazijos vardą keisti į mokyklos pavadinimą – sprendimas geras, nes mokyklos sąvoka yra platesnė, nei konkreti, pavyzdžiui, pagrindinė ar progimnazija.

„Mokykloje, priklausomai nuo mokinių skaičiaus, gali būti ugdomi visi mokinių koncentrai: pradinis (1–4 kl.), progimnazijos (5–8 kl.), pagrindinis (9–10 kl.) ir gimnazijos (11–12 kl.)“, – sakė D. Dirsė.

Ne tik Naujamiesčio gimnazijos, bet ir daugelio kitų Panevėžio rajono mokyklų reorganizaciją įtakoja mažėjantis mokinių skaičius.

Sąlygas diktuoja skaičiai

Ne tik Naujamiesčio gimnazijos, bet ir daugelio kitų Panevėžio rajono mokyklų reorganizaciją įtakoja mažėjantis mokinių skaičius. Per šešerius metus rajone besimokančiųjų sumažėjo net 425 mokiniais. 2016 rugsėjį rajono mokyklose mokėsi 3154 mokiniai, 2017 m. – 3043, 2018 m. – 2926, 2019 m. – 2882, 2020 m. – 2809, 2021 m. – 2729 mokiniai.

Dėl mažo mokinių skaičiaus šiais mokslo metais mokyklų reorganizavimas įvyko keliose ugdymo įstaigose. Nuo rugsėjo Miežiškių pagrindinė mokykla prijungta prie Raguvos gimnazijos ir vadinasi Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos Miežiškių skyrius. Pertvarkos neišvengė ir Vadoklių pagrindinė mokykla. Ji prijungta prie Ramygalos gimnazijos ir vadinasi Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyrius. O Bernatonių mokykla-darželis prijungtas prie Piniavos mokyklos-darželio ir vadinasi Piniavos mokyklos-darželio Bernatonių skyrius. Šiuo metu Piniavos mokykloje-darželyje mokosi 241 mokinys (įskaitant ir darželinukus), iš jų 89 mokiniai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministerija: šiemet finansinę paramą gaus 124 lituanistinės mokyklos

JP Redakcija

R. Popovienė persigalvojo dėl mokyklų tinklo reformos: siūlo nekeisti minimalaus skaičiaus klasėse

JP Redakcija

Karo išvyti Ukrainos vaikai mokosi Panevėžio krašte

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads