Nuo rugsėjo 1-osios – nauja mokyklų higienos norma

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas informuoja, kad nuo rugsėjo 1 d. įsigalios nauja Lietuvos higienos norma „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

Plačiau išdėstyti reikalavimai mokinių ugdymo proceso organizavimui

1 klasės mokiniai per dieną negali turėti daugiau kaip 5 pamokas (trukmė – 35 min.), 2-4 klasių – 6 pamokas, o 5-10 klasių ir I-IV gimnazijos klasės mokiniai – 7 pamokas (trukmė – 45 min.).

Jei ugdymas organizuojamas kita forma (projektas, kūrybinis darbas ar kt.), nepertraukiamo mokymosi trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 90 min. Pertrauka turi būti ne trumpesnė kaip 10 min. Pritarus mokyklos tarybai, pertrauka gali būti koreguojama, tačiau ji negali būti trumpesnė kaip 5 min.

Būtina viena ilgoji 30 min. pertrauka arba 2 po 20 min., kurios metu mokiniai galėtų pavalgyti ir pailsėti. Pertraukos per visą dieną turi sudaryti 1 val. 10 min. – 1-4 kl. ir 1 val. 20 min. – 5-10 kl. ir I-IV gimnazijos kl. mokiniams. Pirmoje pamainoje privalo mokytis 1–4, 10 klasių, gimnazijos II–IV klasių mokiniai, kitų klasių mokiniai gali mokytis ir antroje pamainoje, tačiau po to būtina ne trumpesnė kaip vienų mokslo metų pertrauka, mokantis pirmoje pamainoje.

Atkreiptas dėmesys į vaikų taisyklingą laikyseną

Mokymo klasėse ir kabinetuose stalai ir kėdės mokiniams turi atitikti jų ūgį, kad sėdint ant kėdės mokinio kojos per klubo ir kelio sulenktus sąnarius sudarytų 90 laipsnių kampą, visa pėda remtųsi į grindis, o stalo aukštis būtų toks, kad sulenkus ranką dilbis su alkūnės sąnariu sudarytų 90 laipsnių kampą.

Nauji reikalavimai gamtos mokslų kabinetams, kai atliekami tiriamieji darbai su cheminėmis medžiagomis ar mišiniais

Gamtos mokslų kabinetuose turi būti visų cheminių medžiagų ir mišinių sąrašas, saugos duomenų lapai, laikomos mokiniams neprieinamose vietose, paženklintose talpose ir naudojamos tik prižiūrint mokytojui.

Mokyklos patalpose ir sklype draudžiama naudoti kancerogenines, mutagenines ir toksiškas chemines medžiagas ir mišinius.

Konstrukcinių medžiagų dirbtuvėse grindų danga turi būti nelaidi elektros srovei arba prie elektrinių įrenginių (pvz. staklių) turi būti elektros srovei nelaidūs kilimėliai. Plautuvės ir triukšmą mažinančios priemonės turi būti naujai statomose ar rekonstruojamose mokyklose.

Ant visų ugdymui skirtų patalpų sienų, lubų neturi būti matomų pelėsių.

Valymo ir dezinfekcijos priemonės mokykloje turi būti naudojamos pagal paskirtį ir gamintojų nurodytas naudojimo instrukcijas

Tualeto, dušo patalpų ir įrangos paviršių dezinfekcijai naudojami autorizuoti biocidiniai produktai. Dušo patalpų grindys, dušo patalpose esantys kilimėliai (jeigu yra) valomi ir dezinfekuojami fungicidiniu (grybelio sukėlėjus naikinančiu) poveikiu pasižyminčiomis priemonėmis. Draudžiama skirti mokiniams naudoti valymo priemones ir biocidinius produktus, skirtus profesionaliesiems naudotojams.

Pasikeitė dirbtinio apšvietimo ir mikroklimato reikalavimai

Bendras dirbtinis apšvietimas mokymo klasėse – 300-500 lx, aktų salėje, persirengimo kambariuose, drabužinėse – 200 lx, laiptinėse, koridoriuose – 100-150 lx.

Bendram dirbtiniam apšvietimui mokyklos patalpose turi būti naudojamos lempos, kurių bendrasis spalvų atgavos rodiklis ne mažesnis kaip 80.

Išskirstyti šaltojo ir šiltojo metų laikotarpio patalpų oro temperatūros dydžiai

Oro temperatūra mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje šaltuoju metų laikotarpiu – 18 °C – 22 °C, šiltuoju metų laikotarpiu – 18 °C ir ne aukštesnė kaip 28 °C; sporto salėje – šaltuoju metų laikotarpiu 15 °C – 17 °C, šiltuoju metų laikotarpiu – 15 °C ir ne aukštesnė kaip 24 °C.

Vaikai į mokyklą priimami tik sveiki

Vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a), kuris turi būti pateiktas iki einamųjų metų rugsėjo 15 d., netaikomas tik ligoninių mokykloms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė nepritaria siūlymui įpareigoti mokyklas rengti apklausas dėl patyčių

JP Redakcija

Kita įtraukiojo ugdymo pusė: Panevėžio gimnazijoje sužalotas trečiokas

JP Redakcija

Kupolas – šiuolaikiška, nauja erdvė Upytės mokiniams

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads