Nuo pandemijos nukentėjęs verslas gali atidėti „Sodros“ įmokas

AutoriusJP
FotoBNS

„Sodra“ jau laukia COVID-19 poveikį patyrusio verslo prašymų supaprastinta tvarka atidėti karantino laikotarpiu nesumokėtų įmokų mokėjimą. Tai galima padaryti per artimiausią mėnesį – iki liepos 30 dienos.

Karantino metu „Sodra“ teikė mokestinę pagalbą tam verslui, kurio veikla Vyriausybės nutarimu buvo apribota ir įmonė įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) COVID-19 poveikį patyrusių draudėjų sąrašus. Įmonės, esančios VMI sąraše, pateikusios prašymą netaikyti sankcijų galėjo nemokėti įmokų.

„Šiuo metu išieškojimas netaikomas 4 tūkst. įmonių. Jų planuojamų atidėti įmokų suma siekia 61,8 mln. eurų. Karantinui pasibaigus, šios įmonės gali pateikti prašymą „Sodrai“ dėl susikaupusių įmokų atidėjimo supaprastinta tvarka.

Norėdami palengvinti šį procesą, pratęsėme prašymų pateikimo laiką – verslas galės kreiptis į „Sodrą“ ne per 10 dienų, kaip buvo skelbta anksčiau, bet per 30 dienų“ – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

Daugiausia įmonių, prašiusių netaikyti sankcijų karantino metu yra apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose.

Įmokas atidedant supaprastinta tvarka neskaičiuojamos palūkanos bei nereikia pagrįsti mokumo. Įmonės gali įmokas atidėti (susikaupusių įsipareigojimų nemokėti) iki metų, o vėliau mokėjimus išdėstyti per ketverius metus. Taigi, bendras įsipareigojimų įvykdymo terminas – ne ilgesnis nei 5 metai. Kokiam laikui atidėti ir per kiek laiko sumokėti skolą, sprendžia pats draudėjas.

Prašymus atidėti skolas supaprastinta tvarka draudėjai turi pateikti ne vėliau kaip iki liepos 30 dienos. Pavėlavus pateikti prašymą įmokos galės būti atidėtos, tačiau įprastomis sąlygomis – reikalaujama pagrįsti mokumą bei taikomos palūkanos.

Jei pasibaigus karantinui įmonė nepateiks prašymo atidėti įmokas, ji privalės vykdyti savo įsipareigojimus „Sodrai“. Draudėjams, kurie nepaisant priminimų ir raginimų vengia sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas, yra taikomos priverstinio skolų išieškojimo procedūros – teikiami mokėjimo nurodymai kredito įstaigoms, vėliau perduodama skolą išieškoti antstoliui. Gali būti areštuojamas turtas arba taikoma priverstinė hipoteka/įkeitimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įspėja gyventojus: siaučia „Sodros“ darbuotojais apsimetę sukčiai

JP Redakcija

I. Ruginienė: reikėtų keisti „Sodros“ pensijų finansavimą, valstybės įnašą į antrą pakopą

JP Redakcija

Prasidėjo pensijų pristatymas į namus: ką svarbu žinoti gavėjams

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads