Po to, kai į Filipinų pakrantę buvo išplautas negyvas banginis, mokslininkai iš negyvo žinduolio žarnyno ištraukė 40 kilogramų plastiko atliekų.
Anot biologų, jaunas tikrasis snapuotis banginis nugaišo dėl jį ištikusio skrandžio šoko.
Gyvūno skrodimą atliko mokslininkai iš „D‘Bone Collector Museum“ muziejaus. Šią užduotį jiems pavedė biologai iš Filipinų Žuvininkystės ir vandens išteklių biuro.
„Šio banginio kūne aptikta didžiausias kiekis plastiko, kokį kada nors matėme banginyje. Tai baisu,“ – „Facebook“ pranešime rašė muziejaus biologai. „Vyriausybė privalo imtis veiksmų kovojant su tarša, kuri toliau grasina vandenynus paversti sąvartynais.“
„Nebuvau pasirengęs tokiam plastiko kiekiui,“ – biologas Darrell Blatchley.
Tikrasis snapuotis banginis praėjusią savaitę buvo aptiktas netoli Mabini miesto, pietų Filipinuose.
Anot muziejaus savininko, biologo Darrell Blatchley, banginis plastiką savo kūne nešiojo jau kurį laiką.
„Kai kuriose vietose plastikas buvo toks suspaustas, kad jau buvo bepradedąs kalkėti, lyg kieta plyta,“ – kalbėdamas su „The New York Times“ sakė Blatchley.
Tarp iš banginio žarnyno ištraukto plastiko aptikta 16 ryžių maišų bei dešimtys plastikinių maišelių. Kadangi banginiai negali suvirškinti ar pašalinti iš organizmo didelių plastiko detalių, dėl to jos lieka žarnynuose ir sukuria apgaulingą sotumo jausmą.
Būtent dėl to, kamuojamas praryto plastiko, banginis gali netekti svorio. Krenta pilnavertiškai nesimaitinančio banginio energijos lygis, dėl ko žinduolis tampa labiau pažeidžiamas plėšrūnams.
Mokslininkų teigimu, per kelis pastaruosius metus plastikas Pietryčių Azijos vandenyse pražudė kelis šimtus didžiųjų vandenynų žinduolių.
Tačiau plastiko tarša yra opi problema visame pasaulyje.
Anksčiau šiais metais mokslininkai pranešė plastiko radę visuose 50 nugaišusių jūrų žinduolių kūnuose, kurių nekroskopijos atliktos Britų pakrantėse.