Parlamento rūmuose penktadienį į naują kadenciją išrinktiems Seimo nariams įteikti pažymėjimai.
„Seimo nario pažymėjimas nėra tik plastikinė kortelė, kuri atidaro duris į Seimo rūmus, suteikia teisę balsuoti Seimo posėdžiuose, bet kartu tai ir didžiulės atsakomybės bei rinkėjų balsais paremto pasitikėjimo simbolis“, – prieš teikdama pažymėjimus Seimo Kovo 11-osios Akto salėje sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.
VRK pirmininkė linkėjo ryžto ir išminties priimant visų Lietuvos žmonių ateitį lemiančius sprendimus.
„Kaip sodindami medžius nesitikime mėgautis pavėsiu greitai, taip ir priimdami sprendimus, dažnai jų rezultatus pamatome praėjus gerokai daugiau laiko“, – kalbėjo L. Petronienė.
Į Seimą po 13 metų pertraukos sugrįžtantis buvęs Klaipėdos miesto meras, socialdemokratas Vytautas Grubliauskas sako, kad kadenciją pasitinka „darbingomis nuotaikomis“.
„Kai žinai, kur eini, žinai, ko eini, tikėkimės, kad ambicijos ir amunicijos sutaps“, – BNS sakė V. Grubliauskas.
Su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) į parlamentą pirmą kartą patekusi vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė Daiva Ulbinaitė sako, kad nors Seime ji naujokė, tačiau ketina pritaikyti iki tol politikoje įgytą patirtį.
„Seimo koridoriai man ne nauja, o su nuotaikomis einu pakankamai darbingomis. Aišku, viena buvo patarti lyderiams, o dabar teks pačiai imtis kai kuriais klausimais lyderystės“, – kalbėjo D. Ulbinaitė.
„Atsakomybės jausmas didesnis, nei įprastai“, – pridūrė ji.
Jauniausias naujos kadencijos parlamentaras, 28 metų „Nemuno aušros“ atstovas Tadas Sadauskis sako, kad atsiimdamas Seimo nario pažymėjimą jaučiasi geriau, nei gavęs valstybinį apdovanojimą.
„Tai yra žmonių pasitikėjimas, bet tuo pačiu didelė atsakomybė. (…) Kadangi esu jaunas žmogus, tikrai norėsiu paskatinti jaunimą tiek domėtis politika, tiek dalyvauti politiniuose procesuose“, – sakė T. Sadauskis.
Pažymėjimas suteikia teisę dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, kuris prezidento Gitano Nausėdos kvietimu įvyks kitą ketvirtadienį.
Vėliau pažymėjimas parlamentarams tarnaus kaip Seimo nario balsavimo kortelė. Ši kortelė naudojama įeiti į Seimo posėdžių salę, identifikuojant Seimo narį bei jam balsuojant.
Su pažymėjimu Seimo narys taip pat gali patekti į Seimo ir Vyriausybės rūmus, Prezidentūrą.
Iki pirmojo posėdžio išrinktieji Seimo nariai privalo atsisakyti bet kokių pareigų, kurios nesuderinamos su Seimo nario mandatu.
Didžiausią frakciją naujos kadencijos Seime turės Lietuvos socialdemokratų partija, ji rinkimuose iškovojo 52 mandatus.
Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“.
Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.