Naujamiesčio klubas kūrybine stovykla įprasmino skulptoriaus J. Zikaro 140-ąsias gimimo metines

AutoriusDALIUS DIRSĖ
FotoORGANIZATORIŲ
Naujamiesčio klubas kūrybine stovykla įprasmino skulptoriaus J. Zikaro 140-ąsias gimimo metines.

Paskatinta Panevėžio rajono jaunimo reikalų tarybos jaunimo iniciatyvų paramos, Naujamiesčio klubo „Menų sala“ valdyba nusprendė prisidėti prie vasarą organizuojamų  suplanuotų renginių, skirtų skulptoriaus Juozo Zikaro 140-osioms gimimo metinėms paminėti.

Todėl jau birželio pabaigoje Panevėžio rajono jaunieji meno gerbėjai rinkosi prie Paįstrio seniūnijos aptarti, kaip prasmingiau prisiminti žymaus Lietuvos skulptoriaus J. Zikaro kūrybą ir įprasminti savo kūrinius.

Skulptorius J. Zikaras buvo ir pedagogas, tad jaunimo vasaros kūrybinėje veikloje mielai sutiko patobulinti savo profesines kompetencijas rajono gimnqazijų technologijų ir dailės mokytojai: Paįstrio – Sandra Pribušauskienė, Naujamiesčio – Jurga Jasinskienė, Smilgių – Vitalijus Salogubovas.

Toks jaunimo ir mokytojų kontaktinis kūrybinis bendradarbiavimas parodė, kaip visa bendruomenė yra pasiilgusi tiesioginio, natūralaus bendravimo ir prisilietimo prie skulptūrai skirtų natūralių medžiagų (ąžuolo medienos). Buvo tikras iššūkis ir džiaugsmas apdirbti medį tikrais kaltais bei įrenginiais.

Naujamiesčio klubas kūrybine stovykla įprasmino skulptoriaus J. Zikaro 140-ąsias gimimo metines.

Kūrybinės vasaros stovyklos metu skulptūrinės kompozicijos buvo įtvirtintos Juozo Zikaro gimtojoje sodyboje Paliukų kaime, kuris yra vos už kelių kilometrų nuo Paįstrio.

Aplink kraštiečių pasodintą ąžuolą išdėstytos skulptūrinės kompozicijos sukonstruotos kaip suoliukai, skirti atvykstantiems  svečiams pailsėti ir pasigrožėti žymaus Panevėžio rajono išeivio gimtine… Šią erdvę projekto dalyviai išrinko tik apsilankę skulptoriaus gimtinėje.

Naujamiesčio klubas kūrybine stovykla įprasmino skulptoriaus J. Zikaro 140-ąsias gimimo metines.

Stovykloje dalyvavo penkiolika kūrybiškų Panevėžio rajono merginų ir vaikinų bei trys pedagogai. Puikų poilsį ir laisvalaikį dalyviams suteikė Jutiškių kaimo sodyba, o sočiai pamaitino paįstrietės Gitanos Norvaišienės virtuvė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasaulis mini A. Navalno mirties pirmąsias metines

JP Redakcija

Naujamiestyje rekonstruojamas pastatas gali tapti miestelio puošmena

JP Redakcija

Vyriausybė pritarė M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo planui

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads