3.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 vasario, 2025

NASA ir „NOKIA“ Mėnulyje kuria 4G tinklą, kad astronautai galėtų siųsti žinutes

AutoriusGISMETEO.LT
FotoPIXABAY.COM

„NOKIA“ ir NASA turi ambicingų planų, kurių epicentre atsidūrė Mėnulis.

JAV kosmoso agentūra ir mobilaus tinklo tiekėjas nori dirbti išvien kuriant 4G tinklą, kuriuo naudodamiesi, būdami ant Mėnulio paviršiaus, astronautai galėtų siųsti žinutes.

Skelbiama, kad šis projektas sulaukė 14,1 milijonų dolerių finansavimo.

NASA skelbia: „Įkvėpta antžeminių technologijų, „NOKIA“ siūlo kosmose įdiegti pirmąją LTE/4G komunikacijų sistemą. Ši sistema Mėnulio paviršiuje ryšius galėtų palaikyti didesniu nuotoliu, padidintu greičiu, o taip pat suteiktų daugiau patikimumo nei dabartiniai standartai.“

Vis dėlto, nesitikėkite išvysti ant Mėnulio statomų 4G antenų stiebų.

Siekiama, kad ši komunikacijų sistema būtų pastatyta Žemėje ir tuomet, iki 2022 metų pabaigos, ji būtų transportuota į Mėnulį.

Tikėtina, kad bus sukurti kompaktiški „ryšių mazgai“, panašūs į tuos, kuriuos turime Žemėje, ir jų pakaks užtikrinti signalą, kuriuo keli astronautai susijungtų vieni su kitais.

4G tinklas turėtų gerokai palengvinti astronautų gyvenimą, jiems Mėnulio paviršiuje atliekant svarbias užduotis.

Tinklas turėtų būti kur kas greitesnis ir patikimesnis už bet kurią kitą anksčiau naudotą sistemą.

„NOKIA“ teigia: „Iki 2022 metų pabaigos novatoriškos „NOKIA Bell Labs“ inovacijos bus panaudotos kuriant ir įdiegiant pirmąjį ypač kompaktišką, mažos galios, kosmose užgrūdintą, LTE projektą Mėnulio paviršiuje.“

Dislokavus tinklas pats susikonfigūruos ir sukurs pirmąją LTE komunikacijų sistemą Mėnulyje.

Tinklas užtikrins svarbias komunikacijos galimybes daugybei skirtingų duomenų perdavimo programų, tarp kurių ir gyvybiškai svarbios vadovavimo ir kontrolės funkcijos, nuotolinis mėnuleigio valdymas, realaus laiko navigacija ir aukštos raiškos vaizdo įrašų transliacija.

Šios komunikacijos programos yra gyvybiškai svarbios ilgalaikiam žmonių buvimui ant Mėnulio paviršiaus.

Tikėtina, kad ateityje tinklas bus patobulintas iki 5G.

NASA kitą vyrą ir pirmąją moterį į Mėnulį planuoja pasiųsti iki 2024 metų.

Iki 2030 metų viliamasi užtikrinti ilgalaikį žmonių buvimą Mėnulyje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„SpaceX“ į kosmosą iškėlė dar du lietuviškus palydovus

JP Redakcija

Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?

JP Redakcija

„Žmogau, leiskis į kosmosą!“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads