Nacionalinės koncertų salės statybos brangs 30 mln. eurų

AutoriusBNs
FotoVILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ


Architektai pateikė galutinį Nacionalinės koncertų salės projektą – jei jam bus pritarta, daugiafunkcis meno centras ant Tauro kalno galės priimti aukščiausio lygio klasikinės muzikos atlikėjus, o Lietuvos orkestrai turėtų geros akustikos sales ir repeticijoms, ir koncertams. 

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, jog statybos dėl išaugusių kainų brangs 30 mln. eurų iki 104 mln. eurų (be projekto priežiūros išlaidų). Pradedant projektuoti salę 2020 metais preliminariai skaičiuota, kad komplekso statyboms prireiks 74 mln. eurų.

„Tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi ispanų architektų studijos „Arquivio architects“ idėja po daugelio tobulinimų ir konsultacijų su visuomene bei ekspertais tapo projektu. Tikimės, kad dar šįmet projektas gaus kompetentingų institucijų pritarimą ir tada jau – statybos leidimą“, – pranešime sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

„Tolesni etapai – finansavimo užsitikrinimas ir rangos darbų pirkimas. Dėl to jau kalbamės ir su Kultūros ministerija, ir su Vyriausybe“, – pridūrė jis.

Didžioji koncertų salė su japonų „Nagata Acoustics“ suprojektuotais sprendimais talpins iki 1,6 tūkst. žmonių. Ji bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams – su scena ir orkestro duobe. Tokio dydžio akustinės salės Lietuvoje nėra.

Mažojoje salėje bus 500–900 vietų, ji bus skirta įvairių meno žanrų pristatymui. Trečioji „Tautos namų“ salė bus skirta konferencijoms, ekspozicijoms, renginiams ir edukacinei veiklai.

Komplekse bus įrengta ir repeticijų salė. Viduje numatyta vietos meno ekspozicijoms, bendradarbiavimo ir darbo erdvėms, restoranui, kavinėms, patalpos darbuotojams ir atlikėjams.

Šalia koncertų salės bus sodas su lauko meno ekspozicija, apžvalgos aikštelė, kavinė. Bus įrengta požeminė 54 automobilių ir 15 autobusų aikštelė.

Bendras Nacionalinės koncertų salės komplekso plotas sieks apie 23,8 tūkst. kv. metrų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio statybos trestas statys gamyklą Radviliškio rajone: pasirašyta beveik 14 mln. eurų vertės sutartis

JP Redakcija

Nacionalinės sporto agentūros direktorius įvertino sporto bazių statybas Panevėžyje

JP Redakcija

Panevėžyje modernaus baseino statybos užsitęs: darbų įvykdymo terminas atidedamas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads