-3.4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Muziejų naktį – ekstremali kelionė: lynu nuo Kraštotyros muziejaus iki Panevėžio rajono savivaldybės

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoERIKAS LAUŽADIS


Panevėžyje gegužės 18-ąją vyks Muziejų nakties renginiai. Todėl panevėžiečiai ir Panevėžio rajono gyventojai kviečiami panaktinėti – neiti ilgiau miegoti.

Pasirinko cirko temą

Panevėžio kraštotyros muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Agnė Šablinskienė atskleidžia, jog šventei pasirinkta cirko tema.

„Šiemet visai netikėtai kilo idėja Muziejų nakčiai pasirinkti cirko temą. Pagalvojome, jog visų pirma turėtų būti labai smagu, juolab į šią temą telpa tiek daug. Ieškodami informacijos prisiminėme, kad Panevėžio krašte gyveno iš Šilų kilęs Petras Tarutis – vienas iš Lietuvos profesionaliojo cirko pradininkų. Būdamas septyniolikos jis kovėsi vaduojant Panevėžio kraštą nuo rusų bolševikų. Būtent „Šilų Petras“ 1937 metais Panevėžyje įkūrė cirko studiją, tad visos šių metų idėjos labai sklandžiai susidėliojo į vietas“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių A. Šablinskienė.

Muziejų sujungs su Panevėžio rajono savivaldybe

Muziejų naktį, gegužės 18-ąją, nuo 18 iki 23 val. bus galima ne tik dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, susipažinti su egzotiniais gyvūnais ar lėlių gamyba spektakliams, bet ir pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomas vertybes, taip pat patirti tikrą adrenalino pliūpsnį stebint atliekamus akrobatinius triukus.

„Pievelėje šalia Kraštotyros muziejaus iškils palapinių miestelis, kuriame vyks ne vienas scenos profesionalų pasirodymas. Vienas jų – ekstremalus balansavimas ant lyno, ištiesto 9 metrų aukštyje. Pirmą kartą Panevėžyje visi atėjusieji galės išvysti neįtikėtiną pasirodymą – patyrę „Slackline“ profesionalai žengs lynu, ištemptu tarp Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Panevėžio rajono savivaldybės pastatų. Pasirodymas – išties ekstremalus, bet jo metu bus užtikrinamas visiškas saugumas. Nepraleiskite šio reginio!“ – ragino A. Šablinskienė.

Renginių įvairovė

Tęsdama pasakojimą apie kitus renginius, muziejininkė sakė, kad Muziejų nakties programa labai įvairi.

„Kviečiu nepraleisti susitikimo su aktoriumi Mariumi Repšiu. Su juo ieškosime atsakymų apie cirką mūsų gyvenime – kaip dažnai toks pasitaiko ir kaip į jį reaguoti.

Taip pat visą vakarą bus galima aplankyti parodą „Šilų Petras“, kurioje išvysite tikrą Petro Taručio kardą, kurį šis rydavo per savo pasirodymus cirke, ir originalius peilius, kuriuos svaidydavo į savo pasirodymų partnerę žmoną Aldoną. Eksponatai specialiai šiam renginiui atvežti iš Lietuvos sporto muziejaus“, – vardijo renginio detales pašnekovė ir teigė, kad Muziejaus nakties renginiai apims visą Panevėžio miestą.

Panevėžio rajone taipogi vyks renginiai, skirti Tarptautinei muziejų dienai paminėti. Gegužės 18 dieną nuo 10 val. iki 12 val. Juozo Zikaro muziejuje Paliukų kaime vyks renginys „Atverkime Juozo Zikaro, „Laisvės“ kūrėjo, gimtinės vartelius“.

Gegužės 19 d. nuo 11.30 val. iki 13.30 val. Upytės linų muziejuje-malūne vyks Muziejų dienos renginys „Po malūno sparnais“, skirtas Tarptautinei muziejų ir šeimos dienai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai muziejui dovanojo neįkainojamų istorinių vertybių

JP Redakcija

Panevėžio kraštotyros muziejus pradeda švęsti šimtmetį – sveikinimai ir išskirtiniai renginiai

JP Redakcija

Panevėžio kraštotyros muziejus mini įkūrimo 100-metį: jungia praeitį ir ateitį

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads