Pirmadienį, Mokytojų dienos išvakarėse, Prezidentūroje vyko Lietuvos fizinio ugdymo pedagogų apdovanojimai.
„Man ypač džiugu, kad šiandien čia susirinkote būtent Jūs, mieli fizinio lavinimo pedagogai. Be galo svarbu, kad kiekvienas vaikas, atėjęs į bet kurią ugdymo įstaigą, atrastų judėjimo džiaugsmą, išmoktų taisyklingai sportuoti ir augtų atsiremdamas į olimpines vertybes. Tai svarbi sąlyga ir sėkmingam mokymuisi, ir gebėjimui bendrauti su bendraamžiais“, – sveikindama mokytojus sakė Diana Nausėdienė.
Renginyje dalyvavo ir ikimokyklinio ugdymo, ir bendrojo ugdymo mokyklų pedagogai, jiems apdovanojimus teikė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Sveikinimo žodžius tarė Lietuvos kūno kultūros pedagogų asociacijos ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentės Laima Trinkūnienė ir Audronė Vizbarienė.
Susirinkusiuosius muzikos kūriniu pasveikino Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinys Pijus Česaitis.
Fizinio ugdymo pedagogų apdovanojimai organizuojami jau 11 kartą ir trečią kartą tarp jų – ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai.
Projekto iniciatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Pagrindiniai konkurso kriterijai – mokytojų praktinė veikla bei indėlis į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2019–2020 mokslo metais. Pasak rinkimų organizatorių, vertinant mokytojų indėlį reikšminga ne tik pergalės Lietuvos mokyklų žaidynėse, bet ir aktyvumas organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymas ugdant jaunąją kartą, darbas su ugdymo įstaigų bendruomenėmis.
Apdovanojimų tikslas – pagerbti ir apdovanoti pedagogus, kurie aktyviai įsitraukia į įvairius projektus ir veiklas, skleidžia sporto ir olimpines vertybes, savo pavyzdžiu paskatina judėti kitus.