„Mokslo sriuba“: kam bus naudojamas 5G ryšys?



2021 m. Lietuvoje bus diegiamas naujos kartos 5G mobilusis ryšys. Jo bangų dažnis bus gerokai didesnis nei šiuo metu naudojamo ryšio, todėl duomenų perdavimo sparta išaugs dešimtimis kartų.

Tai lems daiktų interneto, autonominių automobilių, robotikos ir kitų pažangių technologijų vystymąsi.

„1G ryšys sugebėdavo perteikti tik balsą, 2G galėjo perduoti jau ir paveiksliukus, 3G leido mums naršyti internete, 4G – žiūrėti vaizdo įrašus.

5G ryšys leis mums perduoti virtualios realybės ir panašią informaciją“, – sako Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkas dr. Sergejus Orlovas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kelyje „Via Baltica“ stiprinamas 5G ryšys: Lietuvoje bus pastatyta 15 naujų bokštų

JP Redakcija

Verslas ir 5G: kodėl pažangus ryšys būtinas technologinėms inovacijoms?

JP Redakcija

Operacija per atstumą: kaip 5G gelbės gyvybes regionuose?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads