„Mokslo sriuba“: kaip veikia didžiausias dalelių greitintuvas pasaulyje?

AutoriusMOKSLOSRIUBA.LT
FotoSTOP KADRAS


„Formaliai žiūrint, CERN yra tarptautinė organizacija, o iš praktinės pusės – tiesiog didelė laboratorija. Ji yra skirta tirti fundamentalią gamtą – struktūrinius blokus, tarsi „Lego“ detales, iš kurių viskas pasaulyje sudaryta,“ – aiškina dr. Aurelijus Rinkevičius, Vilniaus universiteto didelių energijų fizikas eksperimentatorius.

Dalelės, esančios CERN mokslininkų dėmesio centre – neįtikėtinai mažos. „Paprastam žmogui šie skaičiai sunkiai suvokiami, mes kalbame apie milijardus kartų mažesnius nei metras dydžius,“ – sako dr. A. Rinkevičius.

Tokių dalelių paslaptims atskleisti reikalingi labai dideli įrenginiai – kuo didesni, tuo geriau. CERN dalelių greitintuvo ilgis siekia net 27 kilometrus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Planeta ant delno. Barbė, Openheimeris ir storiausias šunsnukis per visą gyvybės istoriją

JP Redakcija

Planeta ant delno #17: Majų civilizacijos žlugimas ir suprimityvėję apskritažiomeniai

JP Redakcija

Vezuvijaus ugnikalnis kaupiasi naujam išsiveržimui

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads