„Mokslo sriuba“: apie COVID-19 pandemiją



Dešimtyse pasaulio valstybių įvestas precedento neturintis karantino režimas. Visa tai dėl viruso – pačios paprasčiausios gyvybės formos, kurios nematome, neužuodžiame, nejaučiame.

„Mes esame gamtos, kurioje harmoningai egzistuoja įvairios gyvybės formos, dalis. Jų yra visur: aplink mus, ant mūsų, mūsų kūnų viduje. Jos ne mūsų priešai, o kaimynai. O su kaimynais būna visaip – kartais santykiai geresni, kartais labiau įtempti“, – sako Vilniaus universiteto infektologas prof. dr. Vytautas Usonis.

„Kaimynams“ tapus pernelyg agresyviems, mūsų organizmai išmoksta nuo jų apsiginti.

Bet kuo pasaulyje daugiau žmonių, tuo daugiau sąveikų su gamta ir tuo didesnė tikimybė, kad mūsų kūnuose apsigyvens nauji virusai, kuriems neturėsime imuniteto.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Planeta ant delno. Barbė, Openheimeris ir storiausias šunsnukis per visą gyvybės istoriją

JP Redakcija

Planeta ant delno #17: Majų civilizacijos žlugimas ir suprimityvėję apskritažiomeniai

JP Redakcija

Vezuvijaus ugnikalnis kaupiasi naujam išsiveržimui

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads